୬୦ ବର୍ଷୀୟାଙ୍କ କାରନାମା: ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ୬ ଇଡ୍‌ଲି ଖାଇ ଜିତିଲେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା


ଯେତେବେଳେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା କଥା ଉଠେ, ସାଧାରଣତଃ ଅଧିକ ବୟସର ଲୋକ ଗୋଟିଏ ସମୟରେ କମ୍‌ ଓ କିଛି ପରିମାଣର ଖାଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆ ଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ମହୀଶୂରର ହୁଲହଲ୍ଲି ଗାଁରେ ରହୁଥିବା ସରୋଜମ୍ମା ଏଭଳି କାରାନାମା କରି ଦେଖାଇଛନ୍ତି, ଯାହାକୁ ଦେଖି ଯେ କେହି ଚକିତ ହୋଇଯିବେ। ସରୋଜମ୍ମା ଚାଚି ଇଡଲି ଖାଇବା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ୬ଟି ଇଡ୍‌ଲି ଖାଇ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପଛରେ ପକାଇଛନ୍ତି। ନିଜର ଏହି କାରନାମା କାରଣରୁ ସରୋଜମ୍ମା ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଖୁବ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଛନ୍ତି।

ପ୍ରତିଯୋଗିଙ୍କୁ ମିଳିଥିଲା ୧ ମିନିଟ୍‌ର ସମୟ
‘ଇଡ୍‌ଲି ଇଟିଂ’ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ୧ ମିନିଟ୍‌ରେ ସମୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରୁ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଇଡ୍‌ଲି ଖାଇବାର ଥିଲା। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଭିନ୍ନ ବୟସର ମହିଳା ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ପେଣ୍ଡାଲରେ ଟେବଲ ଲଗାଯାଇଥିଲା। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସମସ୍ତ ମହିଳାଙ୍କୁ ଇଡ୍‌ଲି ଓ ସାମ୍ବର ପରଷା ଯାଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ୧ ମିନିଟ୍‌ ଭିତରେ ଅଧିକ ସଂଖ୍ୟକ ଇଡ୍‌ଲି ଖାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ସରୋଜମ୍ମା ୬୦ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଏକ ମିନିଟ୍‌ରେ ୬ଟି ଇଡ୍‌ଲି ଖାଇ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲେ।

ଦଶହରା ମହୋତ୍ସବରେ ହୋଇଥିଲା ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ସାରା ବିଶ୍ବରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମହୀଶୂରରେ ଦଶହରା ମହୋତ୍ସବ ସମୟରେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ୨୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ନବରାତ୍ରୀ ସହିତ ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ବିଜୟ ଦଶମୀରେ ଏହା ସମାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏହା କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଅଫିସିଆଲ ରାଜକୀୟ ଉତ୍ସବ। ଏହି ସମୟରେ ମହୀଶୂର ପ୍ୟାଲେସ୍‌କୁ ୧ ଲକ୍ଷ ବଲ୍‌ବରେ ସଜା ଯାଇଥିଲା।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ