ଫୁଟବଲର୍‌ରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାଜିଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ଘରବାହୁଡ଼ା


ଶ୍ରୀନଗର: ଫୁଟବଲର୍‌ରୁ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସାଜିଥିବା ମାଜିଦ ଅରସିଦ୍‌ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତକୁ ଫେରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକଟ କରିଛନ୍ତି। ନିଜ ଘରକୁ ଫେରି ମା’କୁ ଦେଖି କଥାବାର୍ତ୍ତା ହେବା ପାଇଁ ମାଜିଦ୍‌ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ୧- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ରାଇଫଲ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ରାଇଫଲ ସହ ଫଟୋକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଥିବା ମାଜିଦ୍‌ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ଖେଳ ଛାଡ଼ି କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗୋଷ୍ଠୀ ଲସ୍କର୍‌-ଏ-ତୋଇବାରେ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଥିଲା।

ଏହାକୁ ନେଇ ମାଜିଦ୍‌ର ମା’ ସୋସାଲ୍‌ ମିଡିଆ ମାଧ୍ୟମରେ ପୁଅକୁ ଫେରି ଆସିବାକୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ମାଜିଦଙ୍କ ପରିବାରବର୍ଗଙ୍କ ସହ ସାଙ୍ଗସାଥି ସମସ୍ତେ ମାଜିଦଙ୍କୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଥିଲେ। ତେବେ ମା’ର କଥା ଶୁଣିବା ପରେ ମାଜିଦ୍‌ ଘରକୁ ଫେରିଆସିଛନ୍ତି। ଏବେ ସେନା ଓ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୋଲିସ୍ ମାଜିଦକୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି। ପଚରାଉଚରା ପରେ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ସୂର୍ଯ୍ୟ ବିନା ଜୀବନ ସମ୍ଭବ
ଆମେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଣିଥିଲେ - ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କର ଆଲୋକ ଓ ଉତ୍ତାପର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମନ୍ବୟରେ ଜୀବନୀ ଶକ୍ତି ସଞ୍ଚରିତ ହୁଏ। ପ୍ରକାରାନ୍ତରେ ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଜୀବନଧାରଣ ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ୨୦୧୩ ମସିହାରେ ବୈଞାନିକମାନେ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାସାଗରର ଅତଳ ଗର୍ଭରେ ଆଲୋକ-ଉତ୍ତାପର ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଜୀବନୀ-ଶକ୍ତିର ସନ୍ଧାନ ପାଇବା ପରେ ଉତ୍‌ଫୁଲ୍ଲିତ ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି। ନର୍ଥ କାରୋଲିନା ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଗବେଷକ ମାର୍କ ଲିଭର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି - ସାଧାରଣତଃ ଆଲୋକ ସଂଶ୍ଳେଷଣ ସାହାଯ୍ୟରେ ପୃଥିବୀ ପୃଷ୍ଠରେ ଖାଦ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ସମ୍ଭବ ହୋଇଥାଏ। ସେଥି ନିମନ୍ତେ ସୂର୍ଯ୍ୟର ଆଲୋକ ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ। କିନ୍ତୁ ଗଭୀର ମହାସାଗରରରେ କେମୋସିନ୍ଥେସିସ୍‌ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଜୀବନ ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କର ଏହି ଗବେଷଣା ମହାକାଶରେ ଜୀବନ ସନ୍ଧାନରେ ବହୁ ଭାବରେ ସହାୟକ ହେବ।

ଜନମତ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଓ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଆପଣ ଏକମତ ତ ?