ମନୋରଞ୍ଜନ

ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାର ସିବିଆଇ ଯାଞ୍ଚ ଦାବି କଲେ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ସ୍ବାମୀ
ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପଛରେ ଡି-ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ହାତ!

ବଲିଉଡ୍ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟାକୁ ଏବେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲ୍ଡ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ଦେଖାଯାଉଛି। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପଛରେ ଡି-ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ହାତ ଥିବା ପୂର୍ବତନ ର’ ଅଫିସର ଏନକେ ସୁଦ ଅଭିଯୋଗ କରଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ସେ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ମେସେଜ ମାଧ୍ୟମରେ କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡ଼ିଓରେ ସୁଦ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ଚାକର, ବନ୍ଧୁ ସନ୍ଦୀପ ସିଂ ଓ କଥିତ ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଭିଡ଼ିଓ ଆରମ୍ଭରେ ସୁଦ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ବାନ୍ଦ୍ରାସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନେ କେମିତି ଏହା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଗଲେ। ସୁଶାନ୍ତଙ୍କୁ ବହୁତ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ଓ ଏଥିରେ ଅଣ୍ଡରୱାର୍ଲଡ ଡନ୍ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଦାଉଦ ଇବ୍ରାହିମ ଗ୍ୟାଙ୍ଗର ହାତ ରହିଛି। ସୁଦ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ଯେ କିଭଳି ଭାବେ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଜଗତ ଛାଡ଼ିଲେ ଜଗଦୀପ: ଏକ କମେଡ଼ି ଯୁଗର ଅନ୍ତ

ଆଉ ନାହାନ୍ତି ‘ଶୋଲେ’ ଫିଲ୍ମର ସୁର୍‌ମା ଭୋପାଲୀ। ବଲିଉଡ୍‌ର ଲୋକପ୍ରିୟ ଭେଟେରାନ୍‌ ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ଜଗଦୀପଙ୍କର ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ମୃତ୍ୟୁ ବେଳକୁ ତାଙ୍କୁ ୮୧ ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କର ପୂରା ନାଁ ଥିଲା ସୟଦ ଇସ୍ତିଆକ ଅହମଦ ଜାଫ୍ରି। କିନ୍ତୁ ଘରେ ଘରେ ସେ ଜଗଦୀପ ନାମରେ ଅଧିକ ପରିଚିତ ଥିଲେ। ବୁଧବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟା ୪୦ ମିନିଟ୍ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସବଭନରେ ବୟସାଧିକ କାରଣରୁ ସେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ତ୍ୟାଗ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଦୁଇ ପୁଅ ଜାଭେଦ୍‌ ଜାଫ୍ରି ଓ ନାଭେଦ୍‌ ଜାଫ୍ରି ଅଛନ୍ତି। ଜଗଦୀପଙ୍କ ପରଲୋକରେ ସମଗ୍ର ବଲିଉଡ୍ ଶୋକରେ ଭିଜିଛି। ପାଖାପାଖି ୩ ଦଶନ୍ଧି ଧରି ୪୦୦ ଫିଲ୍ମରୁ ଅଧିକ ଫିଲ୍ମରେ ଅଭିନୟ କରି ଲୋକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିପାରିଥିବା ଜଗଦୀପଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ବଲିଉଡର ନାମୀଦାମୀ କଳାକାରଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ତାଙ୍କ ସହ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବା ବଲିଉଡର କଳାକାରମାନେ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ବିଗ୍ ବି’,ଅନିଲ କପୁର, ଅଜୟ ଦେବଗନ, ଜନି ଲିଭର, ହଁସଲ୍ ମେହତା, ପ୍ରମୁଖ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ଓ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଶୋକବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତାକାଲି ମୁମ୍ବାଇର ସିଆ କବ୍ରିସ୍ତାନରେ ତାଙ୍କର ଅନ୍ତ୍ୟେଷ୍ଟି ହେବ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ