ମନୋରଞ୍ଜନ

ଫିଲ୍ମଫେୟାର୍‌ ଆୱାର୍ଡରେ ଇତିହାସ ରଚିଲା ‘ଗଲି ବୟ’,
ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶୁକ୍ଳା ବିଗ୍‌ ବସ୍‌-୧୩ ବିଜେତା, ଆସିମ୍‌ ରିଆଜ୍‌

କଲର୍ସ ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ରେ ପ୍ରସାରିତ ହୋଇଆସୁଥିବା ଲୋକପ୍ରିୟ ଟେଲିଭିଜନ୍‌ ରିଅଲିଟି ଶୋ’ ‘ବିଗ୍‌ ବସ୍‌’ର ତ୍ରୟୋଦଶ ସଂସ୍କରଣରେ ଜଣାଶୁଣା ଧାରାବାହିକ ଅଭିନେତା ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶୁକ୍ଳା ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଅନେକ ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବଲିଉଡ୍‌ ସୁପର୍‌ଷ୍ଟାର୍‌ ତଥା ଶୋ’ର ପରିଚାଳକ ସଲମାନ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କଠାରୁ ଟ୍ରଫି ସହ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେିହପରି ଆସିମ୍‌ ରିଆଜ୍‌ ପ୍ରଥମ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିଗ୍‌ ବସ୍‌ ହାଉସ୍‌ରେ ଦୀର୍ଘ ୧୪୦ ଦିନର ରହଣି ମଧ୍ୟରେ ସିଦ୍ଧାର୍ଥଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରତିକୂଳ ପରିସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତିଦ୍ବନ୍ଦ୍ବୀମାନେ ଭାଲୁ, ଚର୍‌ସି, ସାଇକୋ ଆଦି ନାମ ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସଲମାନ୍‌ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ପାଇଁ ତାଗିଦ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ନିଜର ଉଗ୍ର ମାନସିକତାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଏକାଧିକ ବାର ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଛାତ୍ରଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଜାମିଆ ପହଞ୍ଚିଲେ ଅନୁରାଗ

ନାଗରିକତା ସଂଶୋଧନ ଅଧିନିୟମ (ସିଏଏ)କୁ ନେଇ ଗୋଟିଏ ପଟେ ସାରା ଦେଶରେ ହଙ୍ଗାମା ହେଉଛି। ଏହି ମାମଲାକୁ ନେଇ ପୂରା ବଲିଉଡ୍‌ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭକ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି। ବଲିଉଡ୍‌ ସେଲିବ୍ରିଟିମାନେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ନିଜ ମତାମତକୁ ସାମ୍ନାରେ ରଖୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଅନେକ ବଲିଉଡ୍‌ କଳାକାରମାନେ ବିବାଦୀୟ ସିଏଏକୁ ବିରୋଧ କରି କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ବିକ୍ଷୋଭରତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସହିତ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି। ଅପରପକ୍ଷେ ଅନ୍ୟ କେତେକ ସେଲିବ୍ରିଟି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନେ ଏହି ଆଇନ ଲାଗୁ କରିବା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସରକାରଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛନ୍ତି। ପୂଜା ଭଟ୍ଟ, ଫରହାନ ଅଖତର, ମନୋଜ ବାଜପେୟୀ, ଅନୁରାଗ କଶ୍ୟପ, ହୁମା କ୍ୟୁରେସି, ଋଚା ଚଢ଼ା, ଅଲୀ ଫଜଲ, ଶବାନା ଆଜ୍‌ମୀ, କବୀର ଖାନ, ସ୍ବରା ଭାସ୍କର, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଏହି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ସେଲିବ୍ରିଟି ସରକାର ବିରୋଧୀ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ମଧ୍ୟ ଭାଗ ନେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଅକ୍ଷୟଙ୍କୁ ଦେଖି ଆପଣ ବି କହିବେ ‘ବାପ୍‌ ରେ ବାପ୍‌’

ବଲିଉଡ୍‌ର ଖିଲାଡ଼ି ହିରୋ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ଶୁକ୍ରବାର ସୋସାଲ ନେଟୱର୍କିଂ ସାଇଟ୍‌ ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍‌ରେ ଏକ ଫଟୋ ଶେୟାର କରିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ସେ ତିନୋଟି ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଥର ଲାଗି ଅକ୍ଷୟ କୌଣସି ସିନେମାରେ ତିନୋଟି ଚରିତ୍ରରେ ଦେଖାଯାଇ ପାରନ୍ତି। ତେବେ ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନାହିଁ ଯେ ଏହି ଅବତାର ଅକ୍ଷୟ କେଉଁ ଫିଲ୍ମ ବା କେଉଁ ବ୍ରାଣ୍ଡ ପାଇଁ ନେଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଅକ୍ଷୟଙ୍କ ଏହି ପୋଷ୍ଟର କୌଣସି ଫିଲ୍ମ ଆଡ଼କୁ ଇଶାରା କରୁଛି। ଯାହାର ନାମ ‘ବାପ୍‌ ରେ ବାପ୍‌’ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଯଦି ଏହା କୌଣସି ବ୍ରାଣ୍ଡର ହୋଇଥାଏ, ତେବେ ଏହା କୌଣସି ସ୍ନାକ୍‌ସ ପାଇଁ ମସଲାଦାର ଚରିତ୍ରରେ ନଜର ଆସିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହାର ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ଏହି ଫଟୋ ଶେୟାର କରି ଅକ୍ଷୟ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ‘ଏକ୍‌ ସେ ଭଲେ ଦୋ, ଦୋ ସେ ଭଲେ ତିନ୍‌। ବାପ୍‌ ରେ ବାପ୍‌’।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ