ଖେଳକୁଦ

ଦିନିକିଆରେ ପୁଣି ହାରିଲା ଭାରତ: ସିରିଜ୍‌ ପୋଛିନେଲା

ଚଳିତ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତର ପରାଜୟ ଧାରା ଜାରି ରହିବା ଫଳରେ ଘରୋଇ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ର ବଦ୍‌ଲା ନେଇପାରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜିତି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ ଉପରେ କବ୍‌ଜା କରିସାରିଥିବା ବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିରିଜ୍‌ର ତୃତୀୟ ତଥା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ୫ ୱିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିନେଇଛି। ଫଳରେ ଦଳ ୩-୦ରେ ସିରିଜ୍‌ ପୋଛିନେଇଛି। ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇ ଭାରତ ୭ ୱିକେଟ୍‌ ବିନିମୟରେ ୨୯୬ ରନ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ ଜବାବରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ହାତରେ ୫ଟି ୱିକେଟ୍‌ ଓ ୧୭ଟି ବଲ୍‌ ବାକି ଥିବା ବେଳେ ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଥିଲା। ଓପନର ହେନ୍‌ରୀ ନିକୋଲ୍ସ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଓ ଭେଟେରାନ୍‌ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ରସ୍‌ ଟେଲର୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍ ଦ ସିରିଜ୍ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୧ରୁ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ସିରିଜ୍‌ ୱେଲିଂଟନ୍‌ଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଟେଷ୍ଟ୍‌ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ରେ ପାକ୍‌ ପେସର୍‌ ନସୀମ୍‌ ଶାହଙ୍କ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ

ସମ୍ପ୍ରତି ବାଂଲାଦେଶ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ବେଳେ ଏଠାରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍‌ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନର ଉଦୀୟମାନ ପେସର୍‌ ନସୀମ୍‌ ଶାହ ରବିବାର ଜବରଦସ୍ତ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି। ସେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ତୃତୀୟ ଦିନରେ ବାଂଲାଦେଶର ତିନି ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ଙ୍କୁ ଲଗାତର ଆଉଟ୍‌ କରି ଟେଷ୍ଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକନ୍ତୁ ସେ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶ୍ବ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଟେଷ୍ଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ହାସଲ କରିବାରେ ବିଶ୍ବର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ବୋଲର୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ବାଂଲାଦେଶ ଇନିଂସର ୪୧ତମ ଓଭର୍‌ରେ ନଜମୁଲ୍‌ ହୋସେନ୍‌ ଶାଣ୍ଟୋ, ତାଇଜୁଲ୍‌ ଇସଲାମ ଓ ମହମ୍ମଦୁଲ୍ଲାଙ୍କୁ ଆଉଟ୍‌ କରି ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌ ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି।

ବୁଶ୍‌ଫାୟର୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବ୍ୟାଶ୍‌ରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ଏକାଦଶ ବିଜୟୀ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମେଲ୍‌ବର୍ଣ୍ଣ ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଫଳରେ ୩୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଯିବା ସହ ହଜାର ହଜାର ସଂଖ୍ୟାରେ ଘର ଜଳିପୋଡ଼ି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ତା’ଛଡ଼ା ୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଜୀବଜନ୍ତୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ଭୟାନକ ଅଘଟଣ ଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି ସୁଧାରିବା ସକାଶେ ରବିବାର ଏଠାରେ ଏକ ଚ୍ୟାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। କ୍ରିକେଟ୍‌ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ନାମ ବୁଶ୍‌ଫାୟର୍‌ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବ୍ୟାଶ୍‌ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ବହୁ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ କ୍ରିକେଟର୍‌ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଭାରତର ମହାନ୍‌ କ୍ରିକେଟର୍‌ ସଚିନ୍‌ ତେନ୍ଦୁଲକର ରିକି ପଣ୍ଟିଂଙ୍କ ଦଳର କୋଚ୍‌ ରହିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଆଡାମ୍‌ ଗିଲ୍‌କ୍ରିଷ୍ଟଙ୍କ ଦଳରେ ଯୁବରାଜ ସିଂହ ସାମିଲ୍‌ ଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରିକି ପଣ୍ଟିଂ ଏକାଦଶ ମାତ୍ର ୧ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି।

ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌ରେ ଲାଞ୍ଚ ଯାଚିବା ମାମଲାରେ ନାସିର୍‌ଙ୍କୁ ୧୭ ମାସ

ପୂର୍ବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫିକ୍ସିଂ ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପାକିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସଲମାନ୍‌ ବଟ୍ଟ୍‌, ପେସର୍‌ ମହମ୍ମଦ ଆସିଫ୍‌ ଓ ମହମ୍ମଦ ଆମୀର୍‌ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବା ସହ ବାସନ୍ଦ ହୋଇଥିଲେ। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଆମୀର୍‌ ସଫଳତା ପୂର୍ବକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିପାରିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଜୀବନରେ ଗ୍ରହଣ ଲାଗିଯାଇଥିଲା। ଏବେ ଆଉ ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ କ୍ରିକେଟର୍‌ଙ୍କୁ ଅନୈତିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ହୋଇଛି। ସେ ହେଉଛନ୍ତି ଓପନର ନାସିର୍‌ ଜାମସେଦ। ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର୍‌ ଲିଗ୍ (ପିଏସ୍‌ଏଲ୍‌)ରେ ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଲାଞ୍ଚ ଯାଚିବା ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର୍‌ କ୍ରାଉନ୍‌ କୋର୍ଟ ଉପରୋକ୍ତ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବରୁ ନାସିର୍‌ଙ୍କୁ ଗତ ୨୦୧୮ରେ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ୧୦ ବର୍ଷ ପାଇଁ ବାସନ୍ଦ କରିସାରିଛି।

କାମ ଦେଲାନି ସୈନୀ ଓ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଲଢ଼ୁଆ ବ୍ୟାଟିଂ: ଦିନିକିଆ

ଅକ୍‌ଲାଣ୍ଡ୍‌: ଚଳିତ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ରେ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି ଭାରତ। ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ପ୍ରଥମେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ରେ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପୂର୍ବକ ୫-୦ରେ କ୍ଲିନ୍‌ସୁଇପ୍‌ କରି ଐତିହାସିକ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ବିରାଟ କୋହଲି ବାହିନୀ ଆଶାନୁପାତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ନ ପାରି ୨-୦ରେ ସିରିଜ୍‌ ହାରିଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦଳ ୩୪୭ ରନ୍‌ର ବିଶାଳ ସ୍କୋର୍‌ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ଏହାକୁ ହାସଲ କରି ୧-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିଥିଲା। ତେଣୁ ସିରିଜ୍‌ ବଞ୍ଚାଇବା ସକାଶେ ଶନିବାରର ମୁକାବିଲା ଭାରତ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା। ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତର ନିମ୍ନକ୍ରମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଓ ନବଦୀପ ସୈନୀଙ୍କ ଲଢ଼ୁଆ ବ୍ୟାଟିଂ ସତ୍ତ୍ବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ୨୨ ରନ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ବ୍ୟାଟିଂରେ ଚମତ୍କାର ୭୬ ରନ୍‌ର ଅବିଭାଜିତ ଭାଗିଦାରୀ କରିବା ସହ ବୋଲିଂରେ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିବା ଡେବ୍ୟୁଟାଣ୍ଟ୍‌ କାଇଲ୍‌ ଜେମିସନ୍‌ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍ ଦ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିବେଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସିରିଜ୍‌ର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଦିନିକିଆ ଆସନ୍ତା ୧୧ ତାରିଖରେ ମାଉଣ୍ଟ୍‌ ମାଉଙ୍ଗାନୁଇଠାରେ ଖେଳାଯିବ।

ଆଜି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆ: ସିରିଜ୍‌ ବଞ୍ଚାଇବା

ଚଳିତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ବୁଧବାର ଭାରତ ପ୍ରଥମ ପରାଜୟ ବରଣ କରିବା ସହ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ରେ ୦-୧ରେ ପଛୁଆ ରହିଛି। ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ ଚେଜ୍‌ କରି ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ଷଷ୍ଠ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ସହ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟ ଦ୍ବାରରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛି। ତେଣୁ ସିରିଜ୍‌ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ହେଲେ ଭାରତକୁ ଶନିବାର ଏଠାରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟୀ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନଚେତ୍ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ରେ ଐତିହାସିକ ୫-୦ର କ୍ଲିନସୁଇପ୍‌ ସଫଳତା ପାଇଥିବା ବିରାଟ କୋହଲି ବାହିନୀକୁ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ରେ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଦାୟିତ୍ବ ସଠିକ୍‌ ରୂପେ ସମ୍ପାଦନ କରିଥିଲେ ହେଁ ବୋଲର୍‌ ଓ ଫିଲ୍‌ଡର୍‌ ଘରୋଇ ଦଳକୁ ବିଜୟୀ ହେବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତେଣୁ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଭୁଲ୍‌କୁ ସୁଧାରି ସିରିଜ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ନେଇ ଆଶା ରହିଛି।

ବିଗ୍‌ ବ୍ୟାଶ୍‌ରେ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍‌ଙ୍କ ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ: ଏଥର

ବିଗ୍‌ ବ୍ୟାଶ୍‌ ଲିଗ୍ (ବିବିଏଲ୍‌)ର ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣରେ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର୍‌ ମାର୍କସ୍‌ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍‌ ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ରନ୍‌ର ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ। ଏବେ ସେ ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଜଣକ ବିବିଏଲ୍‌ର ଗୋଟିଏ ସିଜନ୍‌ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍‌ କରିବାର ଗୌରବ ପାଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ୬୩୭ ରନ୍‌ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନର ଡି’ଆର୍ସି ଶର୍ଟ ଏହି ରେକର୍ଡ ନିଜ ନାମରେ କରିଥିଲେ। ସେ ୨୦୧୮ ସଂସ୍କରଣରେ ଏହି ଗୌରବ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ମେଲ୍‌ବର୍ଣ୍ଣ ଷ୍ଟାର୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଖେଳୁଥିବା ଷ୍ଟୋଇନିସ୍‌ ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣରେ ୧୬ଟି ଇନିଂସରେ ୬୯୫ ରନ୍‌ କରିସାରିଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କର ଆଭରେଜ୍‌ ୫୭.୯୧ ରହିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ସେ ୬ଟି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହ ଗୋଟିଏ ବିଶାଳ ଶତକ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଅଦ୍ୟାବଧି ସେ ବିବିଏଲ୍‌ର ଚଳିତ ସଂସ୍କରଣରେ ୨୭ଟି ଛକା ଓ ୬୧ଟି ଚୌକା ମାରିସାରିଛନ୍ତି।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ଗସ୍ତର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ହକି
ମନ୍ଥର ବୋଲିଂରେ ଭାରତର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍‌, ହାମିଲଟନ୍‌ରେ

ବୁଧବାର ଚଳିତ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ବିପକ୍ଷ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭ୍ରମଣକାରୀ ଭାରତ ୪ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ଅଭିଜ୍ଞ ମଧ୍ୟମକ୍ରମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ରସ୍‌ ଟେଲର୍‌ଙ୍କ ଅପରାଜିତ ଶତକକୁ ଆଧାର କରି ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ରେ ଭାରତର କ୍ଲିନ୍‌ସୁଇପ୍‌ ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍‌ ବିଜୟ ଧାରାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତର ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଇନ୍‌ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୋଲର୍‌ମାନେ ସିରିଜ୍‌ରେ ଦଳକୁ ୦-୧ରେ ପଛୁଆ କରାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ମନ୍ଥର ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଦଣ୍ଡିତ ହୋଇଛି। ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତ ୪ ଓଭର୍‌ କମ୍‌ ବୋଲିଂ କରିବାରୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ରେଫରୀ କ୍ରିସ୍‌ ବ୍ରଡ୍‌ ଦଳର ସମସ୍ତଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଉଣାରୁ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାଟିବା ସକାଶେ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଭାରତ ମନ୍ଥର ଓଭର୍‌ରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ୍ କରିଛି। ଗତ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ର ଶେଷ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବୋଲର୍‌ମାନେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ କୋଟା ଶେଷ କରିପାରି ନ ଥିଲେ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଟିମ୍‌କୁ ଗତ ଚତୁର୍ଥ ଟି-୨୦ ପାଇଁ ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଓ ପଞ୍ଚମ ଟି-୨୦ ପାଇଁ ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଫି’ ହରାଇବାକୁ ପଡ଼ିଛି।

ଟେଲରଙ୍କ ସୁପର ଶୋ’: ବିଜୟ ଧାରାକୁ ଫେରିଲା ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

ହାମିଲଟନ: ଅଭିଜ୍ଞ ରସ୍‌ ଟେଲରଙ୍କ ଏକ ଜବାବୀ ଶତକ ବଳରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଚଳିତ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ସିରିଜ୍‌ରେ ବିଜୟ ଧାରାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ରେ ଘରୋଇ ଦଳ ଲଜ୍ଜାଜନକ ୦-୫ରେ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ବୁଧବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତକୁ ୪ ୱିକେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏଥିସହ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟସିରିଜ୍‌ରେ ଦଳ ୧-୦ରେ ଆଗୁଆ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କ୍ୟାରିଅର୍‌ର ଷୋଡ଼ଶ ଦିନିକିଆରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଲାଭ କରିଥିବା ଶ୍ରେୟଶ ଆୟରଙ୍କୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ବ୍ୟାଟିଂ ବଳରେ ଭାରତ ୩୪୭/୬ର ବଡ଼ ସ୍କୋର କରି ବି ଶେଷରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛି। ଦୁର୍ବଳ ଫିଲ୍ଡିଂ ଓ ମାତ୍ରାଧିକ ଅତିରକ୍ତ ରନ୍‌ ବ୍ୟୟ ମଧ୍ୟ ଦଳ ପାଇଁ ପରାଜୟର ଅନ୍ୟତମ କାରଣ ହୋଇଛି।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ