ଖେଳକୁଦ

୨୦୨୧ ଜୁନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏସିଆ କପ୍ କ୍ରିକେଟ ସ୍ଥଗିତ
ହୋଲ୍ଡର ଓ ଗାବ୍ରିଏଲଙ୍କୁ ୧୦ ୱିକେଟ୍: ଇଂଲଣ୍ଡ ୨୦୪

କୋରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପଡ଼ିଆରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇଥିବା କ୍ରିକେଟ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରାୟ ୩ ମାସ ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବିନା ଦର୍ଶକରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ-ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନ ଖେଳରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଜେସନ ହୋଲ୍ଡର ଓ ଶେନନ ଗାବ୍ରିଏଲ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ଇଂଲଣ୍ଡର ୧୦ଟି ଯାକ ୱିକେଟ ବାଣ୍ଟି ନେଇଛନ୍ତି। ହୋଲ୍ଡରଙ୍କୁ ୬ଟି ୱିକେଟ ମିଳିଥିଲା ବେଳେ ଗାବ୍ରିଏଲଙ୍କୁ ୪ଟି ୱିକେଟ ମିଳିଛି। ଏହି ଦୁଇ ବୋଲରଙ୍କ ପ୍ରଭାବୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଗରେ ସମସ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଧରାଶାୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ଘରୋଇ ଦଳର କେହି ଜଣେ ହେଲେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୫୦ ରନ ଟପି ପାରି ନାହାନ୍ତି। କେବଳ ଅଧିନାୟକ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ କିଛି କ୍ଷଣ ପାଇଁ ପିଚରେ ତିଷ୍ଠି ୪୩ ରନ୍ କରିଥିଲା ବେଳେ ଜୋସ ବଟଲର ୩୫ ଓ ଡମ୍ ବେସ ଅପରାଜିତ ୩୧ ରନ କରିଛନ୍ତି। ଇଂଲଣ୍ଡ ମାତ୍ର ୬୭.୩ ଓଭରରେ ୨୦୪ ରନ୍ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଛି।

କ୍ରିକେଟ୍ ରିଟର୍ଣ୍ଣସ: ଦ ରୋଜ ବାଉଲରେ କୋରୋନା ପରବର୍ତ୍ତୀ

ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟରୁ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ହେଁ ଏହି ସିରିଜ୍ ପୂରଣ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା। କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଏହି ମ୍ୟାଚଟି ବିନା ଦର୍ଶକରେ ବି ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ଏହି ଦିନିକିଆ ପରେ କୋରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ୍ ସରକାର ଖେଳାଳିମାନଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଫେରିବା ସକାଶେ କହିବା ଫଳରେ ସିରିଜ୍ ବାତିଲ୍ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବା ସମ୍ଭବପର ହୋଇ ନ ଥିଲା। ସେବେଠାରୁ କୋରୋନା କାରଣରୁ ଲକଡାଉନ୍ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଖେଳାଳିମାନେ କେବଳ ଇନଡୋର୍ ଅଭ୍ୟାସ ଜାରି ରଖିଥିଲେ। ତେବେ କ୍ରମଶଃ ସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ଆସୁଥିବାରୁ ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଗଲା। ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ୱେଷ୍ଟ୍ଇଣ୍ଡିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ଜୁନରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ୍ ସିରିଜକୁ ଏଥିପାଇଁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବାୟୋ-ସିକ୍ୟୋର୍ ପରିବେଶରେ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବା ସହ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରତିଷେଧକମୂଳକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁସରଣ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ଶେଷରେ ୧୧୭ ଦିନର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଦେଖିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଠାକାର ଦ ରୋଜ ବାଉଲଠାରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ୍ ବୁଧବାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ରିପୋର୍ଟ ଲେଖାଯିବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୩୪ ରନ୍ କରିଛି।

୨୦୨୦ ଫର୍ମୁଲା ୱାନ ସିଜନ୍ ଆରମ୍ଭ: ବୋଟ୍ଟାସ୍ ଜିତିଲେ

ସ୍ପିଲବର୍ଗ: ଚଳିତ ୨୦୨୦ ବର୍ଷର ଫର୍ମୁଲା ୱାନ ସିଜନ୍ ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିଲେ ହେଁ କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଏହା ପାଖାପାଖି ୪ ମାସ ବିଳମ୍ବିତ ହୋଇଛି। ତେବେ ରବିବାର ଅଷ୍ଟ୍ରିଆନ୍ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି ସହ ୨୦୨୦ ଫର୍ମୁଲା ୱାନ ସିଜନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଓ ଏଥିରେ ମର୍ସିଡିଜର ଫିନଲାଣ୍ଡ ଚାଳକ ଭାଲଟେରୀ ବୋଟ୍ଟାସ୍ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ହୋଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ରେସରେ ପୋଲ୍ ପୋଜିସନରୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବୋଟ୍ଟାସ୍ ନିଜ ଦଳୀୟ ସାଥୀ ବ୍ରିଟିଶ୍ ଚାଳକ ଲୁଇସ୍ ହାମିଲଟନଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଫରାରି ଚାଳକ ଚାର୍ଲସ ଲେକ୍ଲର୍କ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ମ୍ୟାକଲରେନ୍-ରେନଲ୍ଟର ବ୍ରିଟିଶ୍ ଚାଳକ ନୋରିସ୍ ମ୍ୟାକଲରେନ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ପୋଡିୟମ୍ ଦଖଲ କରିପାରିଛନ୍ତି। ସେ ମଧ୍ୟ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବ୍ରିଟେନର ସର୍ବକନିଷ୍ଠ ଚାଳକ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି।

ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଉପରେ କୁଶାଲ୍ ମେଣ୍ଡିସ ଚଢ଼ାଇଦେଲେ କାର୍,

କଲମ୍ବୋ: ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରିକେଟର୍ କୁଶାଲ୍ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଚକା ତଳେ ଜଣେ ୬୪ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ ଯାଇଛି। ଫଳରେ ଏହି ୨୫ ବର୍ଷୀୟ ୱିକେଟକିପର୍-ବ୍ୟାଟ୍ସମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ୍ ଗିରଫ କରିଛି। ରବିବାର ଭୋର୍ ସମୟରେ ମେଣ୍ଡିସ୍ ହୋରେଥୁଡୁୱାଠାରେ ତାଙ୍କ କାର୍ ଯୋଗେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଜନୈକ ପଥଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ ଚଢ଼ାଇ ଦେଇଥିଲେ। କଲମ୍ବୋ ଉପକଣ୍ଠସ୍ଥ ପାନାଦୁରାଠାରେ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ସାଇକେଲ୍ ଯୋଗେ ଯାଉଥିଲେ। ଉକ୍ତ ବୃଦ୍ଧ ଜଣକ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦା ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ତୁରନ୍ତ ଆହତ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲେ ହେଁ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ମେଣ୍ଡିସଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବ ବୋଲି ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ୍ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ତେବେ ଉଭୟ ମେଣ୍ଡିସ୍ ଓ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜୀବନ ହରାଇଥିବା ବୃଦ୍ଧ ନିଶାସକ୍ତ ଥିଲେ କି ନାହିଁ, ତା’ର ଯାଞ୍ଚ୍ ଚାଲିଛି।

ଜୋକୋଭିଚଙ୍କ କୋଚ୍ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ଦୁଇ ଥର

ଜୁରିକ୍: ସର୍ବିୟାର ଏକ ନମ୍ବର ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ନୋଭାକ୍ ଜୋକୋଭିଚ୍ ଆଡ୍ରିଆ ଟୁର୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଆୟୋଜନ କରି କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ସାଜିବା ସହ ନିଜେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ତାଲିକାରେ ରହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ଆହୁରି ୩ ଜଣ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ପଜିଟିଭ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ସହ ଜଡ଼ିତ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସୂଚୀରେ ସାମିଲ୍ ହେବା ଧାରା ବନ୍ଦ ହୋଇନାହିଁ। କାରଣ ଶୁକ୍ରବାର ଜୋକୋଭିଚଙ୍କ କୋଚ୍ ତଥା ପୂର୍ବତନ କ୍ରୋଏସିଆ ଟେନିସ୍ ଖେଳାଳି ଗୋରାନ୍ ଇଭାନିସେଭିଚ୍ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କର ନମୁନା ଦୁଇ ଥର ନେଗେଟିଭ୍ ରହିଥିଲେ ହେଁ ୩ୟ ନମୁନାରେ କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ଠାବ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ୪୮ ବର୍ଷୀୟ କୋଚ୍ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏବେ ବି ଧୋନି ନମ୍ବର ୱାନ, କେହି ନେଇପାରିବେନି ତାଙ୍କ
କୋହଲିଙ୍କଠୁ ସଚିନ ଶ୍ରେଷ୍ଠ: ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର
ତିନିଟିଯାକ ଫର୍ମାଟ୍‌ରେ ନେତୃତ୍ବ ସହ ବିଶ୍ବକପ୍ ଜିତିବା

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଦଳର ବାମହାତୀ ସ୍ପିନର୍ କେଶବ ମହାରାଜ ଦେଶ ପକ୍ଷରୁ ତିନିଟିଯାକ ଫର୍ମାଟରେ ନେତୃତ୍ବ ନେବା ସହ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ବିଶ୍ବକପ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ବି ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟେଷ୍ଟ୍ ଦଳର ନେତୃତ୍ବ କାହାକୁ ଦିଆଯିବ, ସେନେଇ କ୍ରିକେଟ୍ ସାଉଥ୍ ଆଫ୍ରିକା (ସିଏସଏ) କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ଦାୟିତ୍ବ ମହାରାଜଙ୍କୁ ମିଳିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଚଳିତ ସିଜନରେ ମହାରାଜ ଡଲଫିନ୍ସ ଦଳର ନେତୃତ୍ବ ନେଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଦଳ ୱାନଡେ କପରେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି। ସିଏସ୍ଏ ପକ୍ଷରୁ ଆାୟୋଜିତ ହେଉଥିବା ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ୍ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ଅଧାରୁ ବାତିଲ୍ ହୋଇଥିବାରୁ ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ଡଲଫିନ୍ସ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି।

ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଦର୍ଶକ ନ ଥିଲେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ମିଳିବନି

କୋରୋନା ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମଣ କାରଣରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବାତିଲ୍ ହୋଇସାରିଥିବା ବେଳେ ଖେଳାଳିମାନେ କେବେ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବେ, ସେଥିନେଇ ଏବେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ବ୍ୟାପାର। କିନ୍ତୁ ବେଶୀଦିନ କ୍ରୀଡ଼ା ଇଭେଣ୍ଟ୍‌ ବାତିଲ୍ ରହିଲେ, ଏହା ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ଥିବା ଖେଳାଳି ଓ ବୋର୍ଡ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବା ଦୁରୂହ ବ୍ୟାପାର ହୋଇପଡ଼ିବ। ଏପରି ସ୍ଥିତିରେ କ୍ରିକେଟ୍ ପରି ଲୋକପ୍ରିୟ ଖେଳ ବି ବିନା ଦର୍ଶକରେ ଜାରି ରହିବା ସପକ୍ଷରେ କେତେକ ଖେଳାଳି ଓ ବିଶେଷଜ୍ଞ ମତ ବାଢ଼ିଛନ୍ତି। ସାମାଜିକ ଦୂରତା ନିୟମ ବଜାୟ ରଖି ଫାଙ୍କା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଆୟୋଜନ କରି ପୁନର୍ବାର ସ୍ଥିତି ସ୍ବାଭାବିକ କରିବା ସକାଶେ ସେମାନେ ମତ ଦେଉଛନ୍ତି। ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ନ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶକମାନେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ମଜା ଟିଭି ପରଦାରେ ବି ଉଠାଇପାରିବେ ବୋଲି ସେମାନଙ୍କ ମତ। କିନ୍ତୁ ଭାରତର ମହାନ୍ କ୍ରିକେଟର୍ ତଥା ମାଷ୍ଟରବ୍ଲାଷ୍ଟର୍ ଭାବେ ପରିଚିତ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ଏପରି ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ସହ ଆଦୌ ଏକମତ ହୋଇ ପାରିନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କ କହିବା କଥା ଯେ ଖାଲି ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ କୌଣସି ଖେଳାଳି ପାଇଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଏକ ବିଡ଼ମ୍ବିତ ଦୃଶ୍ୟ। ଏହାଦ୍ୱାରା ଖେଳାଳିମାନେ ଆଦୌ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢ଼ାଇବା ସକାଶେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରୋମାଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ କରିବ। ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ସକାଶେ ଆଗଭର ହୋଇଥାନ୍ତି। ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ୍ ଭଲ ଶଟ୍‌ଟିଏ ମାରେ, ତା’ହେଲେ ଦର୍ଶକଙ୍କ କରତାଳି ତାକୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିଥାଏ।

ବିବାହରେ ବାଧକ ଲକଡାଉନ୍: ପରିଣୟ ଘୁଞ୍ଚାଇଲେ ତିନି

ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସମୟରେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଭୂତାଣୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରୋକ ଲଗାଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରମୁଖ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ୍ ଭାବେ ଆଇପିଏଲର ଆୟୋଜନ ଉପରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସଂଶୟ ରହିଛି। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିଲେ ହେଁ ବିସିସିଆଇ ଏହାକୁ ଏପ୍ରିଲ୍ ୧୫ରେ ଆରମ୍ଭ କରିବା ନେଇ ଯୋଜନା କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଅଦ୍ୟାବଧି ଏହି ଲୋକପ୍ରିୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିନାହିଁ। ତେବେ କୋଭିଡ୍-୧୯ ଯେ କେବଳ କ୍ରୀଡ଼ା ଇଭେଣ୍ଟକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ତା’ ନୁହେଁ, ଏହା କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ମଧ୍ୟ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି। ନିକଟରେ ବିଦର୍ଭ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ତିନି ଜଣ ପ୍ରମୁଖ ସଦସ୍ୟ ଅଲ୍‌ରାଉଣ୍ଡର୍ ଆଦିତ୍ୟ ସରବତେ, ୱିକେଟ୍‌କିପର୍-ବ୍ୟାଟ୍ସମାନ୍ ଅକ୍ଷୟ ୱାଦକର୍ ଓ ପେସର୍ ରଜନୀଶ ଗୁର୍‌ବାନୀ ସେମାନଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ