ବାଦ ବିବାଦ

ସୋସାଲ ମିଡିଆ ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ପାରିବନି ପୋଲିସ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟିଂ ପାଇଁ ପୋଲିସ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ। ଜଷ୍ଟିସ ଡି.ୱାଇ.ଚନ୍ଦ୍ରଚୂଡ଼ ଓ ଜଷ୍ଟିସ ଇନ୍ଦିରା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଦୁଇ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ପିଟିସନ ଆଧାରରେ ଏପରି ନିର୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ମହିଳା ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରି ବେଙ୍ଗଲ ସରକାରକୁ ଲକଡାଉନ ପାଳନ ଠିକ ଭାବେ କରାଯାଉନି ବୋଲି କହି ସମାଲେଚନା କରିଥିଲେ। ଆଉ ଏହା ପରଠାରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳାଙ୍କ ପାଖକୁ କୋଲକାତା ପୋଲିସ ବାରମ୍ବାର ନୋଟିସ ପଠାଇବା ସହ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବେ ହାଜର ହୋଇ ପକ୍ଷ ରଖିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଉଥିଲା। ଆଉ ଏହାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରି ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳା ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ଦ୍ବାରସ୍ଥ ହେବା ପରେ ଦୁଇ ଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ଏହାର ଶୁଣାଣି କରି ବେଙ୍ଗଲ ସରକାରଙ୍କୁ ଭର୍ତ୍ସନା କରିଛନ୍ତି।

ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଉପରେ ରହିତାଦେଶ
ନୂଆ ଭୂମି ଆଇନକୁ ବିରୋଧ: ୩୧ରେ ହୁରିୟତ୍ କନଫରେନ୍ସର ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଭାବେ ଗଠିତ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଓ ଲଦାଖ୍ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳ ପାଇଁ ଭୂମି ଆଇନରେ ଆମୂଳଚୂଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରେ ଭାରତର କୌଣସି ସ୍ଥାନର ବାସିନ୍ଦା ଏହି ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜମି କିଣିପାରିବେ। ତେବେ ଏପରି ଆଇନକୁ ସର୍ବଦଳୀୟ ହୁରିୟତ୍ କନଫରେନ୍ସ (ଏପିଏଚ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ତୀବ୍ର ବିରୋଧ କରାଯିବା ସହ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ବନ୍ଦ ପାଇଁ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଏପିଏଚ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ନଜରବନ୍ଦୀ ଥିବା ଏହି ସଂଗଠନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମୀରେଓ୍ୱଜ୍ ଉମର୍ ଫାରୁକ୍ ଓ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅବଦୁଲ୍ ଗନୀ ଭଟ୍ଟ, ବିଲାଲ୍ ଗନୀ ଲୋନି ଓ ମସରୁର୍ ଅବବାସ୍ ଅନସାରୀ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ନୂଆ ଆଇନ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଜନବିରୋଧୀ ବୋଲି ମତ ଦେଇଛନ୍ତି। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଆଇନ ସଂଶୋଧନ କରି ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପୀଡ଼ା ବଢ଼ାଇ ଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହା ଏହି ଉପତ୍ୟକାର ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଉଜେିତ କରିଆସିଛି। ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଏପରି ମାନସିକ ନିର୍ଯାତନା ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସନ୍ତା ୩୧ ତାରିଖରେ ଏହି କେନ୍ଦ୍ରଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳର ଜନସାଧାରଣ ଏହା ବିରୋଧରେ ସେମାନଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ ଜାହିର୍ କରିବେ ବୋଲି ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଉଦ୍ଧବ-କଙ୍ଗନା କଳି: ବ୍ୟକ୍ତିଗତରୁ ରାଜ୍ୟକୁ ଗଲାଣି ଆକ୍ଷେପ
ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ‘ଗନ୍ଧ ପବନ’ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା

ପ୍ରେସିଡେନସିଆଲ ଡିବେଟରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଭାରତରେ ଗନ୍ଧ ପବନ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଜୋରଦାର ଚର୍ଚ୍ଚା। ଏହା ଦେଶର ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ବେଳେ ଆଉ କେତେକ ଏହାକୁ ସକାରାତ୍ମକ ଭାବେ ନେଇ ଏଥିରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ବାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଟ୍ରମ୍ପ ପ୍ରେସିଡେନସିଆଲ ଡିବେଟରେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ଚୀନ ଆଡେ ଦେଖନ୍ତୁ , ଏହା କେତେ ଦୁର୍ଗନ୍ଧମୟ, ରୁଷିଆ ଓ ଭାରତ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ପକାନ୍ତୁ- ଏଠାରେ ଗନ୍ଧ ପବନ ପ୍ରବାହିତ’। ଭାରତ ସହ ବନ୍ଧୁତାକୁ ଆଳ କରି ଟ୍ରମ୍ପ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ବିଜୟୀ ହେବା ନେଇ ଆଶା ରଖିଥିଲା ବେଳେ ଭାରତ ସମ୍ପର୍କରେ ତାଙ୍କର ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟ କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ଅଡୁଆ ପରିସ୍ଥିତି ସଷ୍ଟି କରିଛି। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଆମେରିକାର ବୈଦେଶିକ ଓ ପ୍ରତିରକ୍ଷା ସଚିବ ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସି ସାମରିକ ଚୁକ୍ତି କରିବା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଏପରି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ଅନେକ ସମାଲୋଚନା ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି।

ରିପବ୍ଳିକ ଟିଭି ଏଡିଟୋରିଆଲ ଟିମ ନାଁରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ଏତଲା

ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ଇତିହାସରେ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ସଂସ୍ଥାର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପୋଲିସ ଥାନାରେ ଏତଲା କରିଛି। ସୂଚନାନୁସାରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ୧ ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଏତଲା କରିଛି। ମହାନଗରୀ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏନଏମ ଯୋଶୀ ମାର୍ଗ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନରେ ଆଇପିସିର ବିଭିନ୍ନ ଧାରାରେ ଏହି ଏତଲା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଏତଲାରେ ସ୍ପେଶାଲ ବ୍ରାଞ୍ଚ ୧ର ଏସଆଇ ଶଶିକାନ୍ତ ପାୱାର ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭିର ଡେପୁଟି ଏଡିଟର ସାଗରିକା ମିତ୍ର, ଉପସ୍ଥାପିକା ଶିବାନୀ ଗୁପ୍ତା, ଡେପୁଟି ଏଡିଟର ଶାୱନ ସେନ୍, କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଏଡିଟର ନିରଞ୍ଜନ ନାରାୟଣସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଏଡିଟୋରିଆଲ ଷ୍ଟାଫ ଓ ନ୍ୟୁଜରୁମ ଇନଚାର୍ଜଙ୍କ ନାଁରେ ଏତଲା କରାଯାଇଛି। ରିପବ୍ଲିକ ଟିଭି କୌଣସି ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସାରଣ କରି ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଏହି ଏତଲା ହୋଇଛି।

ଜେଲ୍‌ରେ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଅଭିଯୋଗ: ପିଟିସନ ଦାଖଲ କଲେ ଓକିଲ

ବଲାଙ୍ଗିର ଜିଲ୍ଲା ପାଟଣାଗଡ଼ ପାର୍ସଲ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କୁ ବଲାଙ୍ଗିର ଜେଲରେ ମାଡ ହୋଇଥିବା ଓ ତାଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରା ପିଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରା ଯାଇଥିବା ନେଇ ଓକିଲଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପାଟଣାଗଡ଼ ଏଡିଜେ କୋର୍ଟରେ ଏକ ପିଟିସନ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରକୁ ବଲାଙ୍ଗିର ଜେଲରେ ମାଡ ହୋଇଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇଥିବା ନେଇ ଓକିଲ ତିର୍ଥ ସାହୁ ପିଟିସନ ଦେଇଥିବା ନେଇ ଜଣାପଡିଛି। ଉକ୍ତ ପିଟିସନରେ ଗତ ୨୧ ତାରିଖରେ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କୁ ଜେଲରେ ଜେଲ ଅଧିକ୍ଷକ, ଜେଲର, ଜାମଦାର ଓ ଅନ୍ତେବାସୀମାନେ ପୁଞ୍ଜିଲାଲକୁ ଉଲଗ୍ନ କରି ମାଡ ମାରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପୁଣି ୨୩ ତାରିଖରେ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରକୁ ଜେଲ ଅଧିକ୍ଷକ, ଜେଲର ଓ ଅନ୍ତେବାସୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଅନ୍ତେବାସୀ ପୁଞ୍ଜିଲାଲ ମେହେରଙ୍କ ମୁହଁରେ ପରିଶ୍ରା କରିବା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ପରିଶ୍ରା ପିଇବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରା ଯାଇଥିବା ନେଇ ପିଟିସନରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।

ପୁଣି ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍‌ରେ ମହାଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ମହାଖୁଲାସା: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ

ଟିଆରପି୍‌ ସ୍କାମ୍‌ ଉଠିବା ଦିନଠାରୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିଆସିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ୍‌ କମିଶନର ପରମବୀର୍‌ ସିଂ ପକ୍ଷପାତିତା କରି ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ମିଡିଆ ନେଟ୍‌ୱାର୍କ ନାଁରେ ମିଛ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ ମାମଲା ହାଇକୋର୍ଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗଲାଣି। ସୋମବାର ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ମିଡିଆ ନେଟ୍‌ୱାର୍କ ମୁମ୍ବାଇସ୍ଥିତ କଂଗ୍ରେସ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏକ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍‌ ଅପରେସନ୍‌ କରି ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ମିଡିଆ ନେଟ୍‌ୱାର୍କକୁ ଫସାଇବା ପାଇଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏକ ଟିମ୍‌ ଗଠନ ପୂର୍ବକ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରୁଥିବାର ଖୁଲାସା କରିଥିଲା। ଏବେ ବୁଧବାର ପୁଣିଥରେ ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଦ୍ବିତୀୟ ଷ୍ଟିଙ୍ଗ୍‌ ଅପରେସନ୍‌ରେ ଏଭଳି ଆଉ ଏକ ମହାଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ମହାଖୁଲାସା କରିଛି। ଏଥିରେ ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ମିଡିଆ ନେଟ୍‌ୱାର୍କର ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଗୋସ୍ବାମୀ ଓ ତାଙ୍କ ସଂସ୍ଥାକୁ ଫସାଇବା ପାଇଁ ବିପଦଜନକ ରାଜନୈତିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର ହେଉଥିବାର ସ୍ପଷ୍ଟ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କ ଦଳ ଏନ୍‌ସିପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ନୱାବ ମଲ୍ଲିକ କ୍ୟାମେରା ସମ୍ମୁଖରେ ଏହା ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରର ବିଷୋଦ୍‌ଗାର କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଏତେ ଭୟଙ୍କର ହୋଇପାରେ ଯେ ଅର୍ଣ୍ଣବ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ବାଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟିଆରପି ଜାଲିଆତି ମାମଲା: ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତକୁ ନା କଲେ

ଟିଆରପି ସ୍କାମକୁ ନେଇ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ବେଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ଏନେଇ ସାଧାରଣ ସମ୍ମତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିନେଇଛନ୍ତି। ଅର୍ଥାତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଟିଆରପି ସ୍କାମର ତଦନ୍ତ କରିବା ପାଇଁ ସିବିଆଇକୁ ଅନୁମତି ମିଳିବ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜ ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ ମଧ୍ୟ ଟିଆରପିକୁ ନେଇ ସମାନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ସେଠାକାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ତତକ୍ଷଣାତ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟ ଏହି ମାମଲାରେ ଏତଲା କରି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଯେହେତୁ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଟିଆରପି ବଢ଼ାଇବାକୁ ନେଇ ମାମଲା ସମାନ, ସେହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସିବିଆଇ ଉଭୟ ମାମଲାର ଏକକାଳୀନ ତଦନ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ଦେଖା ଦେଇଥିଲା। ମାତ୍ର ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ନେଇ ଥିବା ସାଧାରଣ ସମ୍ମତି ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରି ଏହା ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ପରୋକ୍ଷରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ହିଁ ପୂର୍ବପରି ତଦନ୍ତ କରିବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି।

‘ଆଇଟମ’ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ କମଲନାଥଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ
ପୋଲିସ୍-ସେନା ସଂଘର୍ଷରେ ୧୦ ମୃତ: ପାକିସ୍ତାନରେ ଗୃହଯୁଦ୍ଧ

ପାକିସ୍ତାନର କେତେକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନରେ ଏବେ ଗୃହଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ସିନ୍ଧ୍ ପୋଲିସ୍ ଓ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହେବା ଫଳରେ କରାଚୀ ପୋଲିସ୍‌ର ୧୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିତାଡ଼ିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନୱାଜ୍ ଶରିଫ୍‌ଙ୍କ ଜ୍ବାଇଁ ସଫଦର୍ ଅୱନ୍‌ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସକାଶେ କରାଚୀ ପୋଲିସ୍ ଉପରେ ଚାପ ପ୍ରୟୋଗ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସିନ୍ଧ୍ ପୋଲିସ୍ ମୁଖ୍ୟଙ୍କୁ ସେନା ଅପହରଣ କରିବା ନେଇ ପ୍ରଚାର ହେବା ପରେ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ମୁଖ୍ୟ ଜେନେରାଲ୍ କମର୍ ଜାଭେଦ୍ ବାଜୱା ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏକ ଇଂରାଜୀ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ପାକିସ୍ତାନର ଅର୍ଥନୈତିକ ରାଜଧାନୀ ଭାବେ ପରିଚିତ କରାଚିରେ ପୋଲିସ୍ ଓ ସେନା ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଛି। ଫଳସ୍ବରୂପ ପାକିସ୍ତାନରେ ଗୃହଯୁଦ୍ଧ ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିବା ଉକ୍ତ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ପାକିସ୍ତାନର ମିଡିଆ ୱିଙ୍ଗ୍ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକ ବିବୃତିରେ ଜେନେରାଲ୍ ବାଜୱା ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ନିର୍ଦେଶ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଉକ୍ତ ବିବୃତିରେ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ଦିଆଯାଇନାହିଁ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ