ବୁଲାବୁଲି

ଲକଡାଉନରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଭାରତ ଦର୍ଶନ କରାଇଲେ ସାରା

କୋରୋନା ଭାଇରସ ଡର ତଥା ଦେଶରେ ଲକଡାଉନ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକେ ବାହାରକୁ ବୁଲିବାକୁ ଯାଇପାରୁ ନାହାନ୍ତି। କେହି କେହି ଭର୍ଚୁଆଲ ଟ୍ରାଭେଲ୍ କରୁଛନ୍ତି ତ ଆଉ କେହି ମନ ମାରି ଘରେ ବସିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତ ବଲିଉଡ୍ କଳାକାର ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ସମୟ ବିତାଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଅନେକେ ମଜାଦାର ଭିଡ଼ିଓ ତିଆରି କରି ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ସହିତ ଶେୟାର କରୁଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ସମସ୍ତଙ୍କ ପ୍ରିୟ ସାରା ଅଲୀ ଖାନ ମଧ୍ୟ ନିଜ ମା’ ଅମୃତା ସିଂ ଓ ଭାଇ ଇବ୍ରାହିମ ଅଲୀ ଖାନଙ୍କ ସହିତ ମଜାଦାର ଭିଡ଼ିଓ ତିଆରି କରି ଲକଡାଉନକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। କିଛି ଦିନ ତଳେ ସାରା ଏକ ନୂଆ ଭିଡ଼ିଓ ଶେୟାର କରିଥିଲେ। ଏଥର ସେ ନିଜ ପରିବାର ସହିତ ନୁହେଁ, ବରଂ ଘରେ ବସି ନିଜ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଭାରତ ଦର୍ଶନ କରାଉଥିବା ନଜର ଆସିଥିଲେ।

କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ବିଶ୍ବର ଏସବୁ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ଏବେ ଖାଁ ଖାଁ

ଏବେ ସାରା ବିଶ୍ବରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମୁହଁରେ କୋରୋନା ଭାଇରସ କଥା ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସମସ୍ତେ ଏହି ଭାଇରସକୁ ଡରିମରି ରହିଛନ୍ତି। ଚୀନ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଭାଇରସ ଏବେ ପୂରା ଦୁନିଆକୁ ନିଜ ଶିକାର କରିଛି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଲୋକେ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବା ଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଲୋକେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାରୁ ଦୂରେଇ ରହୁଛନ୍ତି। ଏପରିସ୍ଥଳେ ବିଶ୍ବର ଲୋକପ୍ରିୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀରେ ଯେଉଁଠି ବର୍ଷସାରା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ଭିଡ଼ ଲାଗି ରହୁଥିଲା, ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନ ଏବେ ଖାଁ ଖାଁ ଦେଖାଯାଉଛି। କୌଣସି ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁନି ଓ ସେସବୁ ସ୍ଥାନରେ ଶାନ୍ତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏଭଳି କିଛି ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ସମ୍ପର୍କରେ, ଯାହା ଏବେ ଖାଲି ଖାଲି ରହିଛି।

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରୁଛି ଏସବୁ ସ୍ଥାନ
ଫୁଡ୍‌ ଲଭର କପଲ ବୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ ଏସବୁ ସହର

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ଏବେ ଏବେ ଯାଇଛି। କେତେକ କପଲ୍ସ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ପାଳନ କରିବା ଲାଗି ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଉ କେତେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କିଛି କ୍ବାଲିଟି ଟାଇମ୍‌ ବିତାଇବା ଲାଗି ବାହାରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ ଚୟନ କରିଥାନ୍ତି। କେତେକ କପଲ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରେମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି। କେତେକ କପଲ୍‌ ସମୟ ଅଭାବରୁ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ୱିକ୍‌ରେ ବାହାରକୁ ବୁଲି ଯାଇପାରି ନ ଥାନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଫୁଡ୍‌ ଲଭର୍ସ ହେବା ସହ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି, ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କେତେକ ସ୍ଥାନ ବୁଲି ଦେଖିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟନର ଫୁଡି ହୋଇଥାନ୍ତି, ଏଠାରେ କେତେକ ସ୍ଥାନ ସମ୍ପର୍କରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯେଉଁଠି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ସହିତ ରୋମାନ୍ସର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ