ବୁଲାବୁଲି

ନୂଆବର୍ଷରେ ଏମିତି କରନ୍ତୁ ୱିକେଣ୍ଡ ପ୍ଲାନ୍‌

ବୁଲାବୁଲି କରିବା ଓ ଜୀବନକୁ ଉଭଭୋଗ କରିବା କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। କାମରୁ ସମୟ ବାହାର କରି ଭ୍ରମଣରେ ଯିବା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନସିକ ଭାବେ ବେଶ୍‌ ରିଲାକ୍ସ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି। ଶରୀରରେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ଶକ୍ତିର ସଞ୍ଚାର ହୋଇଥାଏ। ଅଲଗା ଅଲଗା ଓ ନୂଆ ସ୍ଥାନ ଭ୍ରମଣ କରିବା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚିନ୍ତାଧାର ବଦଳି ଥାଏ, ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ମଜ୍‌ବୁତ ହେବା ସହିତ ମସ୍ତିଷ୍କ ଶାନ୍ତା ଓ ରିଲାକ୍ସ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ୨୦୧୯ରେ ନିଜ ଛୁଟି ଏନ୍‌ଜୟ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ୨୦୨୦ରେ ପଡ଼ୁଥିବା ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ଛୁଟିରେ ନିଜ ହିସାବରେ ଭ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ। ଏଠାରେ ୨୦୨୦ରେ ଛୁଟି ଓ ୱିକ୍‌ଏଣ୍ଡ ପ୍ଲାନ୍‌ ଶେୟାର କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ନେଇ ଆପଣ ନିଜ ମନପସନ୍ଦ ଟ୍ରିପ୍‌ ପ୍ଲାନ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ସହଜ ହେବ। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଡ଼ୁଥିବା ଛୁଟିରେ କେମିତି ୱିକ୍‌ଏଣ୍ଡ ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରାଯାଇପାରିବ।

ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ କାଲିମ୍‌ପୋଙ୍ଗ: ଅଫିସ୍‌ ଟେନ୍‌ସନ୍‌ଠାରୁ ଦୂରରେ
ଶୀତରେ ଏଠି ଲାଗୁଛି ଏସି: ବୁଲିବା ପାଇଁ ହୋଇପାରେ ଉତ୍ତମ
ଓଟିଡିସି କରିବ ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ ଓ୍ବେଡିଂ

ବିବାହର ଦିନକୁ ସ୍ମୃତିମୟ କରିବାକୁ କିଏ ବା ନ ଚାହେଁ? ହେଲେ ଏଥିପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ସୁବିଧା ଓ ସୁଯୋଗ ନ ଥାଏ। ହେଲେ ଏବେ ସେ ସୁବିଧା ଆପଣଙ୍କ ହାତପାହାନ୍ତାକୁ ଆସିଛି। ଗୋଆ, ମସୌରୀ, ଉଦୟପୁର ଭଳି ଓଡ଼ିଶାରେ ବି ହେବ ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ ଓ୍ବେଡିଂ। ମେହେନ୍ଦି, ସଙ୍ଗୀତ ଉତ୍ସବରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିବାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁକିଛି ମହାଆଡ଼ମ୍ବରରେ ହେବ। ପୁଣି ବିବାହ ଉତ୍ସବ ସାରି ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ସ୍ଥଳ ବୁଲିବେ ନବ ଦମ୍ପତି। ସଂପ୍ରତି ବିବାହ ଋତୁ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଉନ୍ନୟନ ନିଗମ (ଓଟିଡିସି) ୬ଟି ପାନ୍ଥନିବାସରେ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ ଆରମ୍ଭ କରିଛି ‘ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ ୱେଡିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ୟାକେଜ୍‌’। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଗୋପାଳପୁର, ରମ୍ଭା, କୋଣାର୍କ, ପୁରୀ, ଚାନ୍ଦିପୁର ଓ ବରକୁଳରେ ଏହି ୱେଡିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ୟାକେଜ୍‌ର ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଏନେଇ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ଓଟିଡିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଶ୍ରୀମୟୀ ମିଶ୍ର।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ