ବୁଲାବୁଲି

ଫୁଡ୍‌ ଲଭର କପଲ ବୁଲି ଯାଆନ୍ତୁ ଏସବୁ ସହର

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ଏବେ ଏବେ ଯାଇଛି। କେତେକ କପଲ୍ସ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ପାଳନ କରିବା ଲାଗି ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି କରି ଥାଆନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଆଉ କେତେକ ଲୋକ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ କିଛି କ୍ବାଲିଟି ଟାଇମ୍‌ ବିତାଇବା ଲାଗି ବାହାରେ ବୁଲିବା ପାଇଁ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ଡେଷ୍ଟିନେସନ୍‌ ଚୟନ କରିଥାନ୍ତି। କେତେକ କପଲ ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଖାଦ୍ୟ ପ୍ରେମୀ ହୋଇଥାନ୍ତି। କେତେକ କପଲ୍‌ ସମୟ ଅଭାବରୁ ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ୱିକ୍‌ରେ ବାହାରକୁ ବୁଲି ଯାଇପାରି ନ ଥାନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଫୁଡ୍‌ ଲଭର୍ସ ହେବା ସହ ସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ରୋମାଣ୍ଟିକ୍‌ ସମୟ ବିତାଇବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି, ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା କେତେକ ସ୍ଥାନ ବୁଲି ଦେଖିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ପାର୍ଟନର ଫୁଡି ହୋଇଥାନ୍ତି, ଏଠାରେ କେତେକ ସ୍ଥାନ ସମ୍ପର୍କରେ କୁହାଯାଇଛି, ଯେଉଁଠି ଆପଣ ଖାଦ୍ୟର ସ୍ବାଦ ସହିତ ରୋମାନ୍ସର ମଜା ମଧ୍ୟ ନେଇପାରିବେ।

ନୂଆବର୍ଷରେ ଏମିତି କରନ୍ତୁ ୱିକେଣ୍ଡ ପ୍ଲାନ୍‌

ବୁଲାବୁଲି କରିବା ଓ ଜୀବନକୁ ଉଭଭୋଗ କରିବା କାହାକୁ ବା ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ। କାମରୁ ସମୟ ବାହାର କରି ଭ୍ରମଣରେ ଯିବା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନସିକ ଭାବେ ବେଶ୍‌ ରିଲାକ୍ସ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି। ଶରୀରରେ ମଧ୍ୟ ନୂତନ ଶକ୍ତିର ସଞ୍ଚାର ହୋଇଥାଏ। ଅଲଗା ଅଲଗା ଓ ନୂଆ ସ୍ଥାନ ଭ୍ରମଣ କରିବା ଫଳରେ ବ୍ୟକ୍ତିର ଚିନ୍ତାଧାର ବଦଳି ଥାଏ, ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ମଜ୍‌ବୁତ ହେବା ସହିତ ମସ୍ତିଷ୍କ ଶାନ୍ତା ଓ ରିଲାକ୍ସ ହୋଇଥାଏ। ଯଦି ଆପଣ ୨୦୧୯ରେ ନିଜ ଛୁଟି ଏନ୍‌ଜୟ କରିପାରି ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ୨୦୨୦ରେ ପଡ଼ୁଥିବା ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ ଛୁଟିରେ ନିଜ ହିସାବରେ ଭ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରିପାରିବେ। ଏଠାରେ ୨୦୨୦ରେ ଛୁଟି ଓ ୱିକ୍‌ଏଣ୍ଡ ପ୍ଲାନ୍‌ ଶେୟାର କରାଯାଇଛି, ଯାହାକୁ ନେଇ ଆପଣ ନିଜ ମନପସନ୍ଦ ଟ୍ରିପ୍‌ ପ୍ଲାନ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ସହଜ ହେବ। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଡିସେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଡ଼ୁଥିବା ଛୁଟିରେ କେମିତି ୱିକ୍‌ଏଣ୍ଡ ପାଇଁ ପ୍ଲାନ କରାଯାଇପାରିବ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ