ଫ୍ୟାଶନ

ସିମ୍ପଲ ହ୍ବାଇଟ ଡ୍ରେସକୁ କରନ୍ତୁ ଷ୍ଟାଇଲିଶ, ନିଅନ୍ତୁ ସେଲିବ୍ରିଟିଙ୍କ ଟିପ୍‌ସ
ଖଦୀ ଲଭର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ଏଣିକି ପୋର୍ଟାଲରେ ମିଳିବ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଉତ୍ପାଦ

ଜାତିର ପିତା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧିଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଦୁଇ ଅକ୍ଟୋବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖଦୀ ଓ ଗ୍ରାମଦ୍ୟୋଗ ଆୟୋଗ ନିଜ ପୋର୍ଟାଲରେ ଅନ୍ୟୁନ ଏକ ହଜାର ଉତ୍ପାଦ ବିକ୍ରି ଉପଲବ୍ଧ କରାଇବା ଲାଗି ସ୍ଥିର କରିଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ସୂକ୍ଷ୍ମ, ଲଘୁ ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ବୁଧବାର କହିଛି ଯେ ଖଦୀ ପୋର୍ଟାଲ ୭ ଜୁଲାଇରେ କେବଳ ମାସ୍କ ବିକ୍ରି ସହିତ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାହା ମାତ୍ର କିଛି ଦିନରେ ନିଜର ଉପସ୍ଥିତି ଜାହିର କରିପାରିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦିନ ଅତିକମରେ ଦଶଟି ଉତ୍ପାଦ ପୋର୍ଟାଲରେ ବିକ୍ରି କରିବା ଲାଗି ଯୋଗ କରାଯାଉଛି। ଦୁଇ ଅକ୍ଟୋବର ସୁଦ୍ଧା ପୋର୍ଟାଲରେ ଉପଲବ୍ଧ ଉତ୍ପାଦ ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦୦ ପାର କରିଯିବ। ଏଥିରେ ବସ୍ତ୍ର, ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ, ଔଷଧ ଓ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରସାଧନ ସାମଗ୍ରୀ ରହିଛି। ଏବେ ଏହି ପୋର୍ଟାଲରେ ୧୮୦ ଖଦୀ ଉତ୍ପାଦ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛି ଓ ୪ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଲୋକ କିଣାକିଣି କରିସାରିଛନ୍ତି।

ବଲିଉଡରେ ଛାଇଯାଇଛି ଓଭରସାଇଜ ଆଉଟଫିଟର ଯାଦୁ

ଗରମ ଦିନେ ସାଧାରଣତଃ ଆମେ ଆରାମଦାୟକ ଓ ଓଭରସାଇଜଡ ପୋଷାକ ଚୟନ କରିଥାଉ। ଏଭଳି ପୋଷାକରେ ସାଧାରଣତଃ ଅସହଜବୋଧ ହୁଏ ନାହିଁ। ଆପଣ ଆରାମରେ ନିଃଶ୍ବାସ ପ୍ରଶ୍ବାସ ନେଇପାରିବେ। କେବଳ ଘରେ ନୁହେଁ, ଆପଣ କାଜୁଆଲ ଆଉଟିଂ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଓଭରସାଇଜଡ ଆଉଟଫିଟ ଚୟନ କରିପାରିବେ। ତେବେ ଓଭରସାଇଜଡ ଆଉଟଫିଟକୁ ଷ୍ଟାଇଲ କରିବା ସହଜ କଥା ନୁହେଁ। କାରଣ ଗୋଟିଏ ମାତ୍ର ଭୁଲ ଆପଣଙ୍କ ପୂରା ଷ୍ଟାଇଲକୁ ଖରାପ କରି ଦେଇପାରେ। ଏମିତି ଅନେକ ବଲିଉଡ ସେଲିବ୍ରିଟି ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଓଭରସାଇଜ ଆଉଟଫିଟକୁ କେବଳ ନିଜ ଷ୍ଟାଇଲ କରିନାହାନ୍ତି, ବରଂ ଏଥିରେ ବହୁତ କୁଲ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ଆପଣ ଚାହିଲେ ସେମାନଙ୍କ ଏହି ଷ୍ଟାଇଲକୁ ଅନୁସରଣ କରିପାରିବେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏଭଳି ପୋଷାକକୁ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା ଲାଗି ସବୁଠାରୁ ବେସିକ ଓ ସହଜ ଉପାୟ ହେଉଛି ଓଭରସାଇଜଡ ଜିନ୍ସ ସହିତ ଓଭରସାଇଜ ସ୍ବେଟଶାର୍ଟ ପିନ୍ଧିପାରିବେ।

ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଜୁଏଲାରୀ ପାଲଟିଛି ଝିଅବୋହୁଙ୍କ କ୍ରେଜ

ନବ ବଧୂ କେଉଁ ପରିବେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି, ତାହା ଜାଣିବା ଲାଗି ତାଙ୍କ ବାହାଘର ପୋଷାକ ଓ ଜୁଏଲାରୀ ଯଥେଷ୍ଟ। ଗହଣା ବିନା କୌଣସି ନବବଧୂର କଳ୍ପନା କରାଯାଇ ନ ପାରେ। କାରଣ ଏହା ବିନା ତାଙ୍କ ଶୃଙ୍ଗାର ଅଧୁରା ହୋଇଥାଏ। ଭାରତରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟରେ ନବବଧୂଙ୍କ ଗହଣାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିବିଧତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ। କାରଣ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରାଜ୍ୟର ବଧୂ ନିଜ ପାରମ୍ପରିକ ଜୁଏଲାରୀ ବାହାଘରରେ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। ତେବେ ଏବେ ସମୟ ବଦଳି ଯାଇଛି। ଏବେ ନବବଧୂ ନିଜ ରାଜ୍ୟର ନୁହେଁ ବରଂ ପସନ୍ଦ ଅନୁସାରେ ଜୁଏଲାରୀ ପିନ୍ଧୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଆଜିକାଲି ଝିଅମାନଙ୍କଠାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରିଆନ ଜୁଏଲାରୀ ପିନ୍ଧିବାର କ୍ରେଜ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ପାରମ୍ପରିକ ଜୁଏଲାରୀ ସମ୍ପର୍କରେ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ