ଫ୍ୟାଶନ

ବି-ଟାଉନ୍‌ ହିରୋଇନ୍‌ଙ୍କ ଲାଲ୍‌ ଶାଢ଼ି ପ୍ରେମ
ଏବେ ପ୍ରି-ୱେଡିଂ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପସନ୍ଦ ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌

ଖରାଦିନ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବଜାରରେ ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ମିଳିଥାଏ। ସମୟ ବଦଳିବା ସହିତ ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ର ଷ୍ଟାଇଲ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରଥମେ ନେହରୁ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ କିମ୍ବା ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ କେବଳ ନେତାମାନେ ପିନ୍ଧୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହାର ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଟ୍ରେଣ୍ଡ କରିବାରେ ଲାଗିଛି। ପୂର୍ବରୁ ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ କେବଳ ଧନୀ ଲୋକ ପସନ୍ଦ କରୁଥିବାବେଳେ ଏବେ ଏହାକୁ ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକେ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ସମୟ ସହିତ ତାଳ ଦେଇ ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଫ୍ୟାଶନେବଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ନୂଆ ଡିଜାଇନ ଓ ପ୍ୟାଟର୍ଣ୍ଣର ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ ପିଲାଙ୍କଠାରୁ ବୟସ୍କଙ୍କ ଯାଏ ସଭିଏଁ ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରି-ୱେଡିଂ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟ କୋଟ୍‌ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଚାହିଦାରେ ରହିଛି।

ଗରମ ଦିନେ ବୋଲ୍ଡ ପ୍ରିଣ୍ଟ ପିନ୍ଧି ପାଆନ୍ତୁ ସ୍ମାର୍ଟ ଲୁକ୍‌


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ନୋବେଲ ଡିନର୍
ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ଭଳି ନୋବେଲ ଡିନରର ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଅତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ ପରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧୦ ତାରିଖରେ ଷ୍ଟକହୋମ୍ ସିଟିର ବ୍ଳୁ ହଲ୍‌ରେ ଏହି ରାତ୍ରିଭୋଜନର ଆୟୋଜନ କରାଯାଏ। ଏଥିରେ ସ୍ବିଡେନର ରାଜ ପରିବାର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ପଦସ୍ଥ ସରକାରୀ ବ୍ୟକ୍ତି, ନୋବେଲ ବିଜେତା ଏବଂ ଅତିଥି ଉପସ୍ଥିତ ରହନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ନୋବେଲ ବିଜେତା ଏଠାକୁ ୧୬ ଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ସାଥିରେ ଆଣି ପାରିବେ। ଏହି ଭୋଜନର ସମୟ ସୀମା ୪ ଘଣ୍ଟା। ଏଥିରେ ନୋବେଲ ବିଜେତାମାନେ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ଚାରି ଦିନ ଆଗରୁ ୪୦ ଜଣ ରୋଷେୟା ୨୦୦ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଭୋଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିଯାଆନ୍ତି। ୬୦ଟି ଟେବୁଲରେ ଥିବା ୭୦୦୦ ଥାଳି, ୫୦୦୦ ଗ୍ଳାସ୍ ଏବଂ ୧୦,୦୦୦ ରୁପା ବାସନରେ ଖାଦ୍ୟ ପରଷା ଯାଏ। ଏହି ଡିନରର ମୂଲ୍ୟ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା। ୧୯୭୯ ମସିହାର ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ବିଜେତା ମଦର ଟେରେସାଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ସେହି ବର୍ଷ ଏହି ଭୋଜନ ବାତିଲ୍‌ କରାଯାଇ ସେହି ଅର୍ଥ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜନମତ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଓ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଆପଣ ଏକମତ ତ ?