ଉପଯୋଗୀ ଟିପ୍‌ସ

ଘରୋଇ ଉପାୟ ଆପଣାଇ ଚମକାନ୍ତୁ ହଳଦିଆ ପଡ଼ିଯାଇଥିବା ଦାନ୍ତ

କେବଳ ଖାଦ୍ୟ ଚୋବାଇବାରେ ନୁହେଁ , ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବଢ଼ାଇବାରେ ମଧ୍ୟ ଦାନ୍ତ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ କିନ୍ତୁ ସିଗାରେଟ୍, ମଦ, ଅଧିକ ମିଠା ଖାଦ୍ୟ, ବ୍ରଶ୍ ନ କରି ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା, ଦାନ୍ତକୁ ଠିକ ଭାବେ ସଫା ନ କରିବା ଓ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟପେୟ ପାଇଁ ଏହା ହଳଦିଆ ପଡ଼ି ଯାଇଥାଏ। ଫଳରେ ହସିବା ବେଳେ ଆପଣ ଲଜ୍ଜା ଅନୁଭବ କରିଥାନ୍ତି। ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ଲାଗି ଲୋକେ ରସାୟନିକ ଜିନିଷ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି। ଫଳରେ ଦାନ୍ତ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଇଥାଏ। କେତେକ ଲୋକ ଏଥିପାଇଁ କେବଳ ଟୁଥପେଷ୍ଟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହା କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଏ ନାହିଁ। ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଦାନ୍ତର ହଳଦିଆ ପଣ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି ତେବେ କେତେକ ଘରୋଇ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କରିପାରିବେ। ଯାହାଫଳରେ ଆପଣଙ୍କ ଦାନ୍ତ ମୋତି ଭଳି ଚମକି ଉଠିବ।

ଆପଣଙ୍କ ଟସନ୍‌କୁ ଖରାପ କରିବନି ଫଟା ଗୋଇଠି, ଆପଣାନ୍ତୁ

ଚେହେରା କେତେ ବି ସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଏ ନା କାହିଁକି ଫଟା ଗୋଇଠି ଇମ୍ପ୍ରେସନ୍‌ ଖରାପ ହୋଇଯାଏ। କେବଳ ଇମ୍ପ୍ରେସନ୍‌ ନୁହେଁ, ଫଟା ଗୋଇଠି ଦେଖିବାକୁ ମଧ୍ୟ ଭଲ ମଧ୍ୟ ଲାଗି ନ ଥାଏ। ବାହାରେ ବହୁତ ଅସହଜ ମଧ୍ୟ ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଫଟା ଗୋଇଠି ଧରି ବୁଲିବାର କ’ଣ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ୪ ପ୍ରକାର ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇ ପାରିବେ। ମାତ୍ର ୫ ଦିନ ଏସବୁ ତେଲ ଲଗାଇ ଦେଖନ୍ତୁ, ଏହାପରେ ଆପଣ ସବୁବେଳେ ଗୋଇଠିରେ ତେଲ ଲଗାଇ ଶୋଇବାର ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଯିବେ। ବହୁତ କମ୍‌ ଭାରତୀୟଙ୍କ ରୋଷେଇ ଘରେ ଏହି ୪ ପ୍ରକାରର ତେଲ ନ ଥିବ। କାରଣ ଏସବୁ ବିନା ଆମ ରୋଷେଇ ଅଧୁରା ରହିଥାଏ। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ଭାବେ ଏହି ତେଲ ବ୍ୟବହାର କରି ଫଟା ଗୋଇଠିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ