ଉପଯୋଗୀ ଟିପ୍‌ସ

ହୁଅନ୍ତୁ ସ୍ମାର୍ଟ ଗୃହିଣୀ: ଏହି ଉପାୟରେ ବଞ୍ଚାନ୍ତୁ ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍‌

ମହିଳାମାନେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ରୋଷେଇ ଘରେ ବିତାଇଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାଂଶ ଧ୍ୟାନ ଜିନିଷ ବଞ୍ଚାଇବା ଅର୍ଥାତ୍‌ ଖର୍ଚ୍ଚ କମ୍‌ କରିବା ଉପରେ ରହିଥାଏ। ଯାହା ବହୁତ ମାତ୍ରାରେ ଠିକ୍‌ ରହିଥାଏ। ମହଙ୍ଗା ବଢ଼ିବା ସହିତ ଘର ଚଳାଇବା ପାଇଁ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ସଞ୍ଚୟ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ସେଥିପାଇଁ ତେଲ, ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଆଦି ଜିନିଷର ବ୍ୟବହାର ଦେଖି ଚାହିଁ କରିବା ଉଚିତ। ରୋଷେଇ ଗ୍ୟାସ୍‌ର ଦାମ୍‌ ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ବରବାଦ ହେଉଥିବା କାରଣରୁ ଏହାର ସଞ୍ଚୟ କରିବା ନିହାତି ଦରକାର। ଏଠାରେ ଏପରି କେତେକ ସହଜ ଉପାୟ ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହା ଅନୁସରଣ କରି ଆପଣ ସହଜରେ ଗ୍ୟାସ୍‌ ବଞ୍ଚାଇ ଏହାକୁ ଷ୍ଟୋର୍‌ କରିପାରିବେ। ଏଥିସହିତ ସମୟ, ଟଙ୍କା ଓ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସବୁକିଛିର ସଞ୍ଚୟ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ।

ବାସ୍ତୁ ଅନୁସାରେ ଟ୍ରେଜେରୀ ରଖିବାର ଉପଯୁକ୍ତ ଦିଗ ଜାଣନ୍ତୁ

ନିଜର ସବୁଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରିବା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ଭବ ହୋଇ ନ ଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଅର୍ଥାଭାବରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଛୋଟ ଛୋଟ ଇଚ୍ଛାକୁ ମଧ୍ୟ ମନରେ ଚାପି ଦେବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଯାହା ପାଖରେ ଅର୍ଥ ରହିଛି, ସେ ନିଜର ଅନେକ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ କରି ଦେଇଥାନ୍ତି। ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଲୋକମାନେ ନିଜର ସ୍ବପ୍ନ ପୂରଣ କରିବା ଲାଗି ଅଧିକରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି। ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ଜ୍ଞାନ ଥିବା ରଚନା ମିଶ୍ରଙ୍କ ମୁତାବକ ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଭଲ ରୋଜଗାର କରିବା ସହିତ ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ ସଞ୍ଚୟ ହେଉ। ଅନେକ ଲୋକ ରୋଜଗାର ଭଲ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସଞ୍ଚୟ କରିପାରି ନ ଥାନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଟଙ୍କା ରହି ନ ଥାଏ। ତେଣୁ କେତେକ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍‌ସ ଆପଣାଇ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ରଚନା କହିଛନ୍ତି।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ