Pratinidhi Odia

ଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବାକୁ କୁହନ୍ତୁ ନାହିଁ ମିଛ

ପରେ ଜଣାପଡ଼ିଲେ ସମ୍ପର୍କ ତିକ୍ତ ହେବା ସାର

ଝିଅଟିଏ ଦେଖି ତା’ ପ୍ରେମରେ ପଡ଼ିଯିବା ବଡ଼ କଥା ନୁହେଁ। ମାତ୍ର ହୃଦୟର କଥାକୁ ସାଥୀଙ୍କୁ ଜଣାଇବାରେ ଲାଗିଯାଏ ଦୀର୍ଘ ସମୟ । ବିଶେଷକରି ପୁଅମାନେ ନିଜ ମନ କଥା ଝିଅ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ଡରିଥାନ୍ତି । ତେଣୁ ଝିଅକୁ ଇମ୍ପ୍ରେସ୍‌ କରିବା ଲାଗି ସମ୍ପର୍କର ଆରମ୍ଭ ଫ୍ଲର୍ଟିଙ୍ଗରୁ କରିଥାନ୍ତି । ଅନେକ ପୁଅ ଏଥିପାଇଁ ମିଛର ଆଶ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ନେଇଥାନ୍ତି । ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ସ୍ମାର୍ଟ ଲାଗିବା ଚକ୍କରରେ ପୁଅମାନେ ଅନେକ ଭୁଲ୍‌ କରିବସନ୍ତି । ଯାହାଫଳରେ ଚାଲାକି ନିଜ ଉପରେ ଭାରି ପଡ଼େ ।  ତେଣୁ ଯଦି ଆପଣ ଜଣଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଜୀବନ ସାଥୀ ବନାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥାନ୍ତି, ତେବେ ଏପରି ଭୁଲ୍‌ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

ମିଛ, ଦେଖାଇ ହେବାରୁ ଦୂରେଇ ରହନ୍ତୁ

ଝିଅଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବା ଲାଗି ଅନେକ ପୁଅ ବହୁତ ଦେଖାଇ ହୋଇଥାନ୍ତି(ଶୋ ଅଫ୍‌) । ଏଥିପାଇଁ ଏମିତି କିଛି କରି ବସନ୍ତି, ଯାହା ବିଶ୍ବାସ କରିବା ଅସମ୍ଭବ । କିଛି କିଛି ଝିଅଙ୍କ ଉପରେ ଏହା କାମ କରିଥାଏ, ମାତ୍ର ଚାଲାକ ଝିଅମାନେ ପୁଅଙ୍କ ଏହି ଶୋ ଅଫ୍‌କୁ ବୁଝିପାରନ୍ତି । ଏଭଳି ପୁଅଙ୍କୁ ଝିଅମାନେ ଭରସା କରି ନ ଥାନ୍ତି ।

ବହୁତ କମ୍‌ ପୁଅ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଝିଅଙ୍କୁ ଇମ୍ପ୍ରେସ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ମିଛ କହି ନ ଥାନ୍ତି । ମାତ୍ର ଅଧିକାଂଶ ପୁଅ ମିଛର ଆଶ୍ରୟ ନେଇ ହିଁ ଝିଅଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି । ପରେ ଯେତେବେଳେ ଝିଅଟି ସତ ଜାଣିବାକୁ ପାଏ, ସେତେବେଳେ ପରିସ୍ଥିତି ଅଲଗା ପ୍ରକାର ହୋଇଯାଏ । ଝିଅ ତ ହାତରୁ ଯାଏ, ତା’ ସହିତ ସମ୍ମାନହାନି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ ।

ବୃଥା ପ୍ରଶଂସା ହାନିକାରକ

କିଛି ପୁଅ ଫ୍ଲର୍ଟ କରିବା ସମୟରେ ବିନା କିଛି କାରଣରେ ପ୍ରଶଂସା କରିବାରେ ଲାଗନ୍ତି । କଥା ବଢ଼ାଇ ଚଢ଼ାଇ କହିଥାନ୍ତି । ଏହି ଚକ୍କରରେ ଏମିତି କିଛି କହିଥାନ୍ତି, ଯାହା ଝିଅଟି ସହଜରେ ବୁଝିଯାଇଥାଏ । କିଛି ଝିଅ ମିଛ ପ୍ରଶଂସା ଶୁଣିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି, ମାତ୍ର ଅଧିକାଂଶ ଝିଅ ଏମିତି କିଛିଶୁଣିବାକୁ ପସନ୍ତ କରନ୍ତି ନାହିଁ । କାରଣ ନିଜ ସମ୍ପର୍କରେ ସେମାନେ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଥାନ୍ତି ।

କିଛି ପୁଅ ଝିଅଙ୍କୁ ଇମ୍ପ୍ରେସ୍‌ କରିବା ଲାଗି ନିଜ ବିଷୟରେ ବଢ଼ାଇ ଚଢ଼ାଇ ବହୁତ କଥା ଶୁଣାଇଥାନ୍ତି । ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ କଥା ମିଛ ହୋଇଥାଏ। ଯାହା ଆପେ ଆପେ ଧରା ପଡ଼ିଯାଏ । ମିଛ ଧରା ପଡ଼ିଯିବା ପରେ ଝିଅ ଇମ୍ପ୍ରେସ୍‌ ହେବା ତ ଦୂରର କଥା, ସେହି ପୁଅଙ୍କ ମୁହଁ ବି  ଦେଖିବାକୁ ଚାହିଁ ନ ଥାନ୍ତି ।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ

କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର


ଜନମତ

ଚଳିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିବର୍ବାଚନରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ବେଲଗାମ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ବିମୁଦ୍ରାୟନ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇ ପାରିଛି କି?