ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା-ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବର୍ଷା ପାଇଁ ବାତିଲ


ସାଉଥାମ୍ପଟନ୍‌: ନିଶ୍ଚିତ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପୁଣି ଥରେ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଛି। ସୋମବାର ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ଟି ବର୍ଷା ପାଇଁ ଅଧାରୁ ବାତିଲ ହେବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ନିରାଶ କରିଛି। ଦୁଇ ଦଳ ପଏଣ୍ଟ ଭାଗ କରି ୧ ପଏଣ୍ଟ ଲେଖାଏଁ ପାଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୪ର୍ଥ ମ୍ୟାଚ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଗୋଟିଏ ପଏଣ୍ଟ ପାଇଁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବଲ୍‌ରୁ ତଳ ଆଡୁ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ୩ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୩ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ପଏଣ୍ଟ ଟେବଲ୍‌ର ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ଟସ୍‌ ଜିତି ଫିଲ୍ଠି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପୁଣି ଥରେ ଆରମ୍ଭରୁ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସେଲଡନ୍‌ କଟ୍ରେଲ୍‌ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ନେବାରୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୯ ରନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ୨ଟି ୱିକେଟ୍‌ ହରାଇଥିଲା ଏହାପରେ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବାରୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ ରେଫରୀ ଶେଷରେ ମ୍ୟାଚ୍‌କୁ ବାତିଲ ଘୋଷଣା କରି ପଏଣ୍ଟ ଭାଗ କରାଇଥିଲେ।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ

ଅଧାପୋଡ଼ା ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣୁଥିବା
ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଶେଷ ନିଜାମ୍ ସାର୍ ମୀର୍ ଓସମାନ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ ବିଶ୍ୱର ସବୁ ସମୟର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ। କିନ୍ତୁ ଧନାଢ଼୍ୟ ଶାସକ ଭାବରେ ଯେତିକି ସେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ, ସେତିକି ମଧ୍ୟ ଥିଲେ କୃପଣ। ସବୁ ଜମିଦାର ଏବଂ ଦରବାରୀ ସୁନାର ଅସରପି (ମୋହର) ନେଇ ନିଜାମଙ୍କ ଦରବାରକୁ ଆସୁଥିଲେ। ନିଜାମ ତାହା ଛୁଉଁଥିଲେ ଏବଂ ଫେରାଇ ଦେଉଥିଲେ, ଯାହା ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପ୍ରାପ୍ୟ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସପ୍ତମ ଏବଂ ଶେଷ ନିଜାମ୍ ଉଲ୍-ମୁଲ୍କ ଆସଫ୍ ଜାହା-୭ମ ବା ସାର୍ ମୀର୍ ଓସମାନ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ବାହାଦୂର ତାଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ଛଅଜଣ ନିଜାମଙ୍କ ଭଳି ତାହା ନ କରି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସୁଥିବା ଅସରପିକୁ ସିଂହାସନ ତଳେ ଥିବା ଏକ କାଗଜ ଥଳୀରେ ରଖିଦେଉଥିଲେ। ଦରବାର ଶେଷ ହେବାପରେ ଏଇ ଅସରପି ଥଳିକୁ ନିଜାମଙ୍କ ଶୟନକକ୍ଷକୁ ନିଆଯାଉଥିଲା। ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଜାମଙ୍କ ପାଖରେ ସୁନା ଅସରପିର ଏକ ପାହାଡ଼ ହୋଇଗଲା।