ବଲିଉଡ୍‌ ସୁଲତାନଙ୍କ ଦବ୍‌ଦବା ଜାରି: ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଦ୍ବାଦଶ ଶତକ

ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ୧୦୦ କୋଟି ପାର କଲା ‘ଭାରତ’

ମୁମ୍ବାଇ: କେବଳ ଫିଲ୍ମର ନାମକରଣକୁ ନେଇ ଦର୍ଶକ ସଲମାନ ଖାନଙ୍କୁ ବଲିଉଡ୍‌ର ସୁଲତାନ କହୁନାହାନ୍ତି, ନିଜ ଅଭିନୟର ଯାଦୁ ଓ ରୁପେଲି ପରଦାରେ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ଜାହିର କରି ବଲିଉଡ୍‌ର ଏହି ହ୍ୟାଣ୍ଡସମ ଏବଂ ଫିଟ ଆଣ୍ଡ ଫାଇନ ଷ୍ଟାର ଜଣକ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ଗୋଟିକ ପରେ ଗୋଟିଏ କମାଲ୍‌ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ଏହି କ୍ରମରେ ସଦ୍ୟ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘ଭାରତ’ ମାତ୍ର ୪ ଦିନରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ରୋଜଗାର କରିପାରିଛି। ଫଳରେ ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଏହା ସଲମାନଙ୍କ ଦ୍ବାଦଶ ଫିଲ୍ମ ହୋଇଛି।  ଏପରି କରି ସଲମାନ ଦର୍ଶକଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରଯୋଜକ ଓ ବିତରକଙ୍କ ମୁହଁରେ ବାରମ୍ବାର ହସ ଫୁଟାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହେବାରେ ସଲମାନ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଶୀର୍ଷସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି।

ସୁଲତାନ ଖାନଙ୍କର ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୧୧ଟି ଫିଲ୍ମ ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ‘ବଜରଙ୍ଗୀ ଭାଇଜାନ’ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍‌ରେ ୩୨୧ କୋଟି ଟଙ୍କା କମାଇଥିବା ବେଳେ ‘ସୁଲତାନ’ ୩୦୧ କୋଟି, ‘କିକ୍‌’ ୨୩୩ କୋଟି, ‘ପ୍ରେମ ରତନ ଧନ ପାୟୋ’ ୨୧୩ କୋଟି, ‘ଏକ ଥା ଟାଇଗର’ ୧୯୯ କୋଟି, ‘ଦବଙ୍ଗ ୨’ ୧୫୪ କୋଟି, ‘ବଡ଼ିଗାର୍ଡ’ ୧୪୫ କୋଟି, ‘ଦବଙ୍ଗ’ ୧୪୧ କୋଟି, ‘ରେଡି’ ୧୨୦ କୋଟି, ‘ଟ୍ୟୁବ୍‌ଲାଇଟ’ ୧୧୯ କୋଟି ଓ ‘ଜୟ ହୋ’ ୧୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର କରିପାରିଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୀତ ତଥା ସଦ୍ୟ ମୁକ୍ତିପ୍ରାପ୍ତ ‘ଭାରତ’ ମାତ୍ର ୪ ଦିନରେ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ବ ରୋଜଗାର କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଅଧିକ ଅର୍ଥ ଉପାର୍ଜନ କରିବାରେ ଲାଗିପଡ଼ିଛି। ତାଙ୍କର ଦ୍ବାଦଶ ଫିଲ୍ମ ଭାବେ ଏହା ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିଛି। ଏଣୁ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ସୁଲତାନଙ୍କ ଦବ୍‌ଦବା ଜାରି ରହିଛି କହିଲେ ଅତ୍ୟୁକ୍ତି ହେବ ନାହିଁ।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ

ଅଧାପୋଡ଼ା ସିଗାରେଟ୍ ଟାଣୁଥିବା
ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଶେଷ ନିଜାମ୍ ସାର୍ ମୀର୍ ଓସମାନ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ ବିଶ୍ୱର ସବୁ ସମୟର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ। କିନ୍ତୁ ଧନାଢ଼୍ୟ ଶାସକ ଭାବରେ ଯେତିକି ସେ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ, ସେତିକି ମଧ୍ୟ ଥିଲେ କୃପଣ। ସବୁ ଜମିଦାର ଏବଂ ଦରବାରୀ ସୁନାର ଅସରପି (ମୋହର) ନେଇ ନିଜାମଙ୍କ ଦରବାରକୁ ଆସୁଥିଲେ। ନିଜାମ ତାହା ଛୁଉଁଥିଲେ ଏବଂ ଫେରାଇ ଦେଉଥିଲେ, ଯାହା ଯେଉଁମାନଙ୍କର ପ୍ରାପ୍ୟ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସପ୍ତମ ଏବଂ ଶେଷ ନିଜାମ୍ ଉଲ୍-ମୁଲ୍କ ଆସଫ୍ ଜାହା-୭ମ ବା ସାର୍ ମୀର୍ ଓସମାନ ଅଲ୍ଲୀ ଖାନ୍ ସିଦ୍ଦିକି ବାହାଦୂର ତାଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷ ଅନ୍ୟ ଛଅଜଣ ନିଜାମଙ୍କ ଭଳି ତାହା ନ କରି ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସୁଥିବା ଅସରପିକୁ ସିଂହାସନ ତଳେ ଥିବା ଏକ କାଗଜ ଥଳୀରେ ରଖିଦେଉଥିଲେ। ଦରବାର ଶେଷ ହେବାପରେ ଏଇ ଅସରପି ଥଳିକୁ ନିଜାମଙ୍କ ଶୟନକକ୍ଷକୁ ନିଆଯାଉଥିଲା। ଧୀରେ ଧୀରେ ନିଜାମଙ୍କ ପାଖରେ ସୁନା ଅସରପିର ଏକ ପାହାଡ଼ ହୋଇଗଲା।