ସ୍ବିଟ୍‌ ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସର ମଜା ନିଅନ୍ତୁ


ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଫ୍ରେଞ୍ଚ ଫ୍ରାଇଜ୍‌ ଓ ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସ ବହୁତ ପସନ୍ଦ, କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ଥିବା କ୍ୟାଲୋରୀ ଓ ଓଜନ ବୃଦ୍ଧି ଡରରେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଖାଇ ପାରୁ ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ସ୍ବିଟ୍‌ ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ବିକଳ୍ପ ଅଟେ। ଏହି ଉତ୍ତର ଭାରତୀୟ ସ୍ନାକ୍‌ସର କ୍ରିସ୍ପିନେସ୍‌ ଆପଣଙ୍କୁ ନିହାତି ପସନ୍ଦ ଆସିବ। ଏହି ସ୍ବିଟ୍‌  ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସକୁ ଆପଣ ଘରେ ସହଜରେ ତିଆରି କରିପାରିବେ। କାରଣ ଘରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉଥିବା ସାମଗ୍ରୀରେ ଏହାକୁ ତିଆରି କରାଯାଇପାରିବ। ଏହା ବହୁତ ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ସହିତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ମଧ୍ୟ। ଏହା ଆପଣଙ୍କ ଓଜନ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ନିଜ ପରବାର ସଦସ୍ୟ ଓ ବନ୍ଧୁଙ୍କ ସହିତ ଏହି ସ୍ବାଦିଷ୍ଟ ସ୍ନାକ୍‌ସର ମଜା ନେବାକୁ ଆଦୌ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ।

କ’ଣ ଦରକାର
୨ଟି କନ୍ଦମୂଳ, ୧ ଚିମୁଟା ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ, ୧ ଚିମୁଟା ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ୨ ଟେବଲସ୍ପୁନ୍‌ ରିଫାଇନ୍‌ ତେଲ, ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁସାରେ ଲୁଣ, ୨  ଚିମୁଟା ରସୁଣ ପାଉଡର, ୧ ଚିମୁଟା ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ।

ପ୍ରସ୍ତୁତି ପ୍ରଣାଳୀ
ଏହି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ଘରେ ତିଆରି କରିବା ଲାଗି ପ୍ରଥମେ ଓଭାନ୍‌କୁ ୨୫୦ ଡିଗ୍ରୀ ଫାରେନହାଇଟ୍‌ରେ ପ୍ରିହିଟ୍‌ କରି ଦିଅନ୍ତୁ। କନ୍ଦମୂଳକୁ ଧୋଇ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ ଓ ଏହାର ଚୋପା ଛଡ଼ାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଯଥାସମ୍ଭବ ଏହାକୁ ପତଳା ଭାବେ କାଟନ୍ତୁ। ଏହାର ସାଇଜ୍‌ ଏକା ଭଳି ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଏବେ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଲୁଣ, ଗୋଲମରିଚ ଗୁଣ୍ଡ, ରସୁଣ ପାଉଡର, ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ଜିରା ଗୁଣ୍ଡ ସହିତ ରିଭାଇନ୍‌ ତେଲ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାନ୍ତୁ, ଯାହା ଫଳରେ କନ୍ଦମୂଳ ଭଲ ଭାବେ କୋଟ୍‌ କରାଯାଇପାରିବ।

କନ୍ଦମୂଳକୁ ଏହି ମିଶ୍ରଣରେ ପକାନ୍ତୁ। ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ କନ୍ଦମୂଳ ଯେପରି ଭଲ ଭାବେ ମିଶ୍ରଣରେ ଗୁଡ଼ାଇ ହୋଇପାରିବ। ଏବେ ବେକିଂ ଟ୍ରେରେ ଭଲ ଭାବେ ଫଏଲ୍‌ ପେପର ପକାନ୍ତୁ ଓ ଏଥିରେ କୋଟ୍‌ କରି ରଖାଯାଇଥିବା କନ୍ଦମୂଳକୁ ରଖନ୍ତୁ। ଏବେ ଏହି ବେକିଂ ଟ୍ରେକୁ ପ୍ରିହିଟ୍‌ ଓଭାନ୍‌ରେ ରଖି ୨୦୦ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲ୍‌ସିୟସ୍‌ରେ ୬ରୁ ୮ ମିନିଟ୍‌ ଯାଏ ଗୋଲ୍ଡେନ୍‌ ବ୍ରାଉନ୍‌ ତଥା କ୍ରିସ୍ପି ହେବା ଯାଏ ରଖନ୍ତୁ। ସ୍ବିଟ୍‌ ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସ ଭଲ ଭାବେ ଫ୍ରାଏ ହୋଇଗଲା ପରେ ବେକିଂ ଟ୍ରେକୁ ଓଭନରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ। ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଗଲା ସ୍ବିଟ୍‌ ପଟାଟୋ ଚିପ୍ସ। ସର୍ଭିଂ ବୋଲ୍‌ରେ ବାହାର କରି ମନ ପସନ୍ଦର ଚଟଣୀ ସହିତ ପରଷନ୍ତୁ।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ନୋବେଲ ଡିନର୍
ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ଭଳି ନୋବେଲ ଡିନରର ମର୍ଯ୍ୟାଦା ଅତି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ ପରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବର ୧୦ ତାରିଖରେ ଷ୍ଟକହୋମ୍ ସିଟିର ବ୍ଳୁ ହଲ୍‌ରେ ଏହି ରାତ୍ରିଭୋଜନର ଆୟୋଜନ କରାଯାଏ। ଏଥିରେ ସ୍ବିଡେନର ରାଜ ପରିବାର, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ପଦସ୍ଥ ସରକାରୀ ବ୍ୟକ୍ତି, ନୋବେଲ ବିଜେତା ଏବଂ ଅତିଥି ଉପସ୍ଥିତ ରହନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ନୋବେଲ ବିଜେତା ଏଠାକୁ ୧୬ ଜଣ ଅତିଥିଙ୍କୁ ସାଥିରେ ଆଣି ପାରିବେ। ଏହି ଭୋଜନର ସମୟ ସୀମା ୪ ଘଣ୍ଟା। ଏଥିରେ ନୋବେଲ ବିଜେତାମାନେ ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି। ଚାରି ଦିନ ଆଗରୁ ୪୦ ଜଣ ରୋଷେୟା ୨୦୦ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହାୟତାରେ ଭୋଜନ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିଯାଆନ୍ତି। ୬୦ଟି ଟେବୁଲରେ ଥିବା ୭୦୦୦ ଥାଳି, ୫୦୦୦ ଗ୍ଳାସ୍ ଏବଂ ୧୦,୦୦୦ ରୁପା ବାସନରେ ଖାଦ୍ୟ ପରଷା ଯାଏ। ଏହି ଡିନରର ମୂଲ୍ୟ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କା। ୧୯୭୯ ମସିହାର ନୋବେଲ ଶାନ୍ତି ବିଜେତା ମଦର ଟେରେସାଙ୍କ ଅନୁରୋଧ କ୍ରମେ ସେହି ବର୍ଷ ଏହି ଭୋଜନ ବାତିଲ୍‌ କରାଯାଇ ସେହି ଅର୍ଥ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଜନମତ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ଦର୍ଶନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଓ ବ୍ୟବସ୍ଥିତ କରିବା ନିମନ୍ତେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଧାଡ଼ି ଦର୍ଶନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସହ ଆପଣ ଏକମତ ତ ?