Pratinidhi Odia

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସରେ ୩୦ଟି ନୂଆ ଅପରେସନ ଥିଏଟର ଶୀଘ୍ର


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଆସନ୍ତା ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିଜୁଆସ୍ଥିତ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ଆୟୁର୍ବିଞାନ ସଂସ୍ଥା (ଏମ୍‌ସ)ରେ ୩୦ଟି ଅଧିକ ଅପରେସନ ଥିଏଟର ଖୋଲିବ । ଅପରେସନ ପାଇଁ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ଲମ୍ବା ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଏଣିକି ଅନ୍ତ ଘଟିବ ବୋଲି ଏମସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ଶନିବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମସକୁ ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ପୁରିଛି । ଏବେ ଏମ୍‌ସରେ ୮ଟି ଅପରେସନ ଥିଏଟର ସକାଳ ୮ରୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ ଯାଏ ୧୧ ଘଣ୍ଟା ନିରବଚ୍ଛିନ୍ନ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେଉଛି । ଜରୁରୀକାଳୀନ ଅପରେସନ ଥିଏଟର ୨୪ ଘଣ୍ଟା କାର୍ଯ୍ୟରତ ହେଉଛି । ଆଗାମୀ ୨୦୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୨୫ଟି ମଡ୍ୟୁଲାର ଓଟି କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ ଏବଂ ତାର ୨୦୦ ଦିନ ପରେ ଆଉ ୫ଟି ଓଟି କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି ଏମ୍‌ସ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

୧୨ଟି ସର୍ଜିକାଲ ବିଭାଗର ସେବା ପାଇଁ ସମ୍ପ୍ରତି ୮ଟି ଓଟି ପ୍ରତି ମାସରେ ୧୦୦୦ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଇବାରେ ସଫଳ ହେଉଛି । ଆଉ ୩୦ଟି ମଡ୍ୟୁଲାର ଓଟି କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରତି ମାସରେ ୨୦୦୦ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରାଯାଇ ପାରିବ ବୋଲି ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏମ୍‌ସର ସୁପରିଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ପରିଡ଼ା କହିଛନ୍ତି ।

Post Comment




  
Captcha
Cannot Read? Click Here to generate a new one.


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ

କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର


ଜନମତ

ଚଳିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିବର୍ବାଚନରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ବେଲଗାମ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ବିମୁଦ୍ରାୟନ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇ ପାରିଛି କି?