Pratinidhi Odia

ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ଗସ୍ତ: ପାଟ୍ରୋଲିଂ ପାର୍ଟି ଉପରେ
୮ରୁ କଳିଙ୍ଗ ଲିଟେରାରୀ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌: ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଦେଶର ସର୍ବବୃହତ ମୌସୁମୀ ସାହିତ୍ୟ ସମାରୋହ ‘କଳିଙ୍ଗ ଲିଟେରାରୀ ଫେଷ୍ଟିଭାଲ୍‌ (କେଏଲ୍‌ଏଫ୍‌)-୨୦୧୮’ ଜୁନ୍‌ ୮ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ପେଟ୍ରୋଲିୟମ୍‌, ପ୍ରାକୃତିକ ବାଷ୍ପ ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ମହୋତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ପବନ ବର୍ମା, ନିରୁପମା ରାଓ, ଅମିଶ ତ୍ରିପାଠୀ, ପ୍ରତିଭା ରାଏ, ପ୍ରତିଭା ଶତପଥୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏହି ୩ ଦିନିଆ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଚଳିତ ବର୍ଷର ମୁଖ୍ୟ ବିଷୟବସ୍ତୁ ରହିବ ‘ଟୁଓ୍ବାର୍ଡସ୍‌ ଜଷ୍ଟ୍‌ ସୋସାଇଟି: ସାହିତ୍ୟରେ ସମାନତା, ନିରପେକ୍ଷତା ଏବଂ ମାନବୀୟତା’। ୩୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲେଖକ, କବି, ଗୀତିକାର, ସାମ୍ବାଦିକ ଓ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କୁ ନେଇ ଏହି ମହୋତ୍ସବ ଆୟୋଜନ ହେବ। ଏଥିରେ ସାହିତ୍ୟ, ଗଣମାଧ୍ୟମ, ମନୋରଞ୍ଜନ ଏବଂ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରର ପ୍ରମୁଖ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱମାନେ ଯୋଗଦେଇ ବିଭିନ୍ନ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ। ଏନେଇ ବୁଧବାର ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆୟୋଜକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

୯ରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ ଫଳ
ଉଦ୍ଧବଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଶାହ, ନାରାଜ ଶିବସେନାକୁ ମନାଇବା ପାଇଁ


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ଜନମତ

କୁଳଭୂଷଣ ଯାଦବଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସହ ପାକିସ୍ତାନ ଅମାନବୀୟ ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଘୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କୁଟନୈତିକ ଚାଲ୍‌ ଖେଳି ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ ଆପଣ ଏକ ମତ ତ!