ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଖବର

ମାନବିକତା ଭୁଲିଲା କ୍ଲିନିକ୍‌ ଆଟେଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍‌: ଶିଶୁକୁ ଶିକୁଳିରେ
୧୯୯୮ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କୁ ଜେଲ୍‌ଦଣ୍ଡ
ଚିଲିକାର ସୁରକ୍ଷା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସରକାରଙ୍କ ବିଭ୍ରାନ୍ତିକର ତଥ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଚିଲିକା ହ୍ରଦରେ ଓ୍ୱାଟର୍‌ ଏରୋଡ୍ରମ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ସି’ ପ୍ଲେନ୍ ଚଳାଚଳର ପ୍ରଭାବ ଚିଲିକା ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ (ସିଡିଏ)ଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିସରଭୁକ୍ତ। ଏହି ସଂସ୍ଥା ଠାରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ତଥ୍ୟ ଉପଲବ୍ଧ ନାହିଁ। ଚିଲିକା ହ୍ରଦରେ ଓ୍ୱାଟର୍‌ ଏରୋଡ୍ରମ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରି ସି’ ପ୍ଲେନ୍ ଚଳାଇଲେ ଚିଲିକାର ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ି, କଙ୍କଡ଼ା ଓ ମାଛ ଉତ୍ପାଦନ ପ୍ରଭାବିତ ହେବା ସହ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ବେଉସା ବୁଡ଼ିବାର ଆଶଙ୍କା ଥିବା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଏହାର ପ୍ରତିକାର ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଧାୟକ ଦିଲିପ ରାୟ ପଚାରିଥିବା ଏକ ତାରକା ଚିହ୍ନିତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି ମତ୍ସ୍ୟ ଓ ପଶୁ ସମ୍ପଦ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀକ ମହାରଥୀ।

ନାଇକି ପରେ ଆଡିଡାସ୍‌ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ବଜାରରୁ ମୁହଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସାରା ବିଶ୍ବରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଦ୍ବିତୀୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇ ଆସିଥିବା ଆଡିଡାସ ଭାରତୀୟ ବଜାର ଉପରୁ ଦୃଷ୍ଟି ଫେରାଇ ନେବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି। ପୁର୍ବରୁ ଅନ୍ୟତମ ନାମୀଦାମୀ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍‌ ନାଇକି ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବଜାର ଉପରେ ଲଗାଇଥିବା ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶକୁ କାଣ୍ଟଛାଣ୍ଟ କରିଥିଲା। ଜର୍ମାନ ସ୍ପୋର୍ଟ୍ସ ୱିୟର କମ୍ପାନୀ ଆଡିଡାସ ବିଶ୍ବରେ ସର୍ବାଧକ କ୍ରିକେଟ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ବିଭିନ୍ନ ଦେଶର କ୍ରିକେଟରଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଆସିଥାଏ। ବ୍ୟାଟ୍‌, ପ୍ୟାଡ୍‌, ଗ୍ଲୋବ୍ସ ଯୋଗାଇବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଆଡିଡାସ ସର୍ବଦା ନମ୍ବର ୱାନ ସ୍ଥାନରେ ରହି ଆସିଥିଲେ ବି ବ୍ୟବସାୟିକ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ଭାରତୀୟ ବଜାର ଉପରୁ ମୁହଁ ଫେରାଇ ନେଇଥିବା ଆଡିଡାସ ଏବେ ତୃତୀୟ ପକ୍ଷ କମ୍ପାନୀ ଜେଭିଏସ୍‌ ଜରିଆରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ମାତ୍ର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ ପରି ଅନ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଖ୍ୟାତିସମ୍ପନ୍ନ ରାଷ୍ଟ୍ରଗୁଡ଼ିକରେ ଆଡିଡାସ ପୂର୍ବରୁ କ୍ରିକେଟ ବ୍ୟାଟ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଣ ଜାରି ରଖିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ଜନମତ

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ସେବାୟତଙ୍କ ମନମୁଖୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଓ ପ୍ରଶାସନର ପରିଚାଳନାଗତ ତ୍ରୁଟିକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯେଉଁ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି, ସେଥିରେ ଆପଣ ଏକମତ ତ ?