Pratinidhi Odia

ଯୁବ ଜଗତ

ବିବାହ ବିଳମ୍ବ କଲେ ହୋଇପାରେ ଏସବୁ ସମସ୍ୟା

ମଣିଷ ଜୀବନ ଅନେକ କିଛି ପାହାଚ ଦେଇ ଗତି କରେ। ଯେମିତିକି ବାଲ୍ୟାବସ୍ଥା, ଯୁବାବସ୍ଥା ଏବଂ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥା। କୁହାଯାଏ ଜୀବନରେ ସବୁ କାମ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କରିବା ନିହାତି ଦରକାର। ସେହିପରି ବାହାଘର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପଯୁକ୍ତ ବୟସ ରହିଛି। କମ୍‌ ବୟସରେ ବିବାହ କଲେ ଯେଭଳି ପରସ୍ପରକୁ ବୁଝିବାରେ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥାଏ, ଠିକ୍‌ ସେହିପରି ଯୁବାବସ୍ଥା ଚାଲିଗଲା ପରେ ବିବାହ କଲେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଏ। କ୍ୟାରିଅରର ବାହାନା କରି କେହି କେହି ବିଳମ୍ବରେ ବିବାହ କରିବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥାନ୍ତି। ତେବେ ଯୁବାବସ୍ଥାରେ ପତି ପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲ ବୁଝାମଣା ରହିଲେ ହିଁ ବୃଦ୍ଧାବସ୍ଥାରେ ଉଭୟେ ଊଭୟଙ୍କ ସାହାରା ହୋଇପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧ୍ୟ ବିବାହ ବୟସ ଗଡ଼ି ଯାଉଛି ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ସବୁ କ୍ଷତି ହୋଇପାରେ।

ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଉପରେ ଅଧିକ ଅତ୍ୟାଚାର କରନ୍ତି ପ୍ରେମିକା!

ପ୍ରେମ ଏମିତି ଏକ ଅନୁଭବ ଯାହାକୁ ସମସ୍ତେ ପାଇବାକୁ ଚାହାନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ଆଜିକାଲି ପ୍ରତ୍ୟେକ ପୁଅଙ୍କର ଗାର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ବା ପ୍ରେମିକା ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସାଥୀଟିଏ ମିଳିଗଲେ ଜୀବନରେ ସବୁକିଛି ସୁନ୍ଦର ଲାଗେ। ଚାରିଆଡ଼େ ଖୁସି ଭରିଥିବା ଭଳି ମନେ ହୁଏ। ମାତ୍ର ରିଲେସନଶିପ୍‌ର କେତେକ ସାଇଡ୍‌ ଇଫେକ୍ଟ ମଧ୍ୟ ସହିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କେବଳ ଝିଅଙ୍କୁ ନୁହେଁ ପୁଅଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଛୋଟ ମୋଟ ଅତ୍ୟାଚାରର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ମାତ୍ର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ଏତେ ଅତ୍ୟାଚାର କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମିକା ନିଜ ପ୍ରେମିକଙ୍କୁ ମିଠା ମିଠା କଥା କହି ମନାଇ ନିଅନ୍ତି। ପୁଅମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ମିଠା ମିଠା କଥାରେ ଭାସିଯାଆନ୍ତି ଏବଂ ସହଜରେ ମାନି ଯାଆନ୍ତି। ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା ରିଲେସନ୍‌ଶିପ୍‌ରେ ଥିବାବେଳେ ଝିଅମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପୁଅମାନଙ୍କୁ କେଉଁ ଭଳି ଅତ୍ୟାଚାରର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡ଼େ।

ଶୋ’ ଅଫ୍‌ ପାଇଁ ୬୪ ପ୍ରତିଶତ କରନ୍ତି ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ
ଘରକୁ ଆଣନ୍ତୁନି ଅଫିସ୍‌ ଟେନ୍‌ସନ
ଏସବୁ ଗୁଣ ଥିଲେ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ହୋଇପାରିବେ ଜୀବନସାଥୀ

ମା’ ବାପାଙ୍କ ପରେ ଜୀବନରେ ସବୁଠାରୁ ସୁନ୍ଦର ସମ୍ପର୍କ ହେଉଛି ଗଲଫ୍ରେଣ୍ଡ ଏବଂ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡ ସମ୍ପର୍କ। ଏହି ସମ୍ପର୍କରେ ଯେତିକି ପ୍ରେମ ରହିଥାଏ, ସେତିକି ଝଗଡ଼ା ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। ଅନେକ ସମୟରେ କେତେକ ଝିଅ ନିଜ ପ୍ରେମିକଙ୍କ ଛୋଟ ଭୁଲରେ ବି ଝଗଡ଼ା କରି ସମ୍ପର୍କ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥାନ୍ତି। ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ବାକି ଅନ୍ୟ ସବୁ ଭଲ ଗୁଣକୁ ମଧ୍ୟ ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି। ଯାହାଫଳରେ ସେମାନଙ୍କୁ ପରେ ପଶ୍ଚାତାପ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତି ଏକ୍‌ଦମ ପରଫେକ୍ଟ ନ ଥାନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣ ନିଜ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ଅଭାବ ଥିବା ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ସମ୍ପର୍କ ନ ଭାଙ୍ଗି ତାଙ୍କୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ। ଚାଲନ୍ତୁ ବୟଫ୍ରେଣ୍ଡଙ୍କ ପାଖରେ କେଉଁ ଗୁଣ ଥିଲେ, ତାଙ୍କୁ ନ ଛାଡ଼ି ଜୀବନସାଥୀ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉଚିତ।

ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ୍‌ ଡେ’ ସେଲିବ୍ରେସନ୍‌ ହ୍ରାସ ପାଇଛି


ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ଜନମତ

କୁଳଭୂଷଣ ଯାଦବଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସହ ପାକିସ୍ତାନ ଅମାନବୀୟ ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଘୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କୁଟନୈତିକ ଚାଲ୍‌ ଖେଳି ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ ଆପଣ ଏକ ମତ ତ!