Pratinidhi Odia

ଫ୍ୟାଶନ

ବିଚ୍‌ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ରେ ଫେରୁଛି ୮୦ ଦଶକର ଟ୍ରେଣ୍ଡ

ଫ୍ୟାଶନ୍‌ କେବଳ ଅଫିସ୍‌ କିମ୍ବା ବାହାଘର ପରିଧାନରେ ସୀମିତ ନୁହେଁ। ଖରାଦିନେ ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି କୌଣସି ସ୍ଥାନକୁ ବନ୍ଧୁମାନଙ୍କ ସହ ବୁଲିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଯେଉଁଠାରେ ବେଳାଭୂମି କିମ୍ବା ୱାଟର ପାର୍କ ରହିଛି, ଆପଣଙ୍କୁ ସେହି ଅନୁସାରେ ପୋଷାକ ଚୟନ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଫ୍ୟାଶନ୍‌ ଡିଜାଇନ୍‌ର ଅନିକେତ ସତମଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ବିଚ୍‌ ଫ୍ୟାଶନ୍‌ରେ ବହୁତ କିଛି ବିକଳ୍ପ ରହିଛି। ଫ୍ଲୋରାଲ ପ୍ରିଣ୍ଟର ଲଙ୍ଗ ମ୍ୟାକ୍ସି ସହିତ ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍‌ ଟୋପି ପିନ୍ଧିପାରିବେ। ଏଥିସହିତ ଆପଣ ଯଦି କମ୍ଫର୍ଟେବଲ ତେବେ ନିଜ ହିସାବରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବିକିନି ଚୟନ କରିପାରିବେ। ଯଦି ଆପଣ କୌଣସି ବିଚ୍‌ ପାର୍ଟି ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ମିନି ସ୍କର୍ଟ ସହିତ ଟି ସାର୍ଟ ପିନ୍ଧି ପାରିବେ। ଏହା ସହିତ ସନ୍‌ଗ୍ଲାସ୍‌ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଲୁକ୍‌କୁ ଆହୁରି ଷ୍ଟାଇଲିଶ୍‌ କରିଦେବ। ସୁଇମିଂ ସୁଟ୍‌ ସହିତ ଆପଣ ସନ୍‌ଗ୍ଲାସ ଟ୍ରାଏ କରିପାରିବେ।

ମେଟ ଗାଲାରେ ସବୁଠୁ ହଟ୍‌କେ ଅନ୍ଦାଜରେ ନଜର ଆସିଲେ
ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବଧୂଙ୍କ ଗ୍ରୀନ୍‌ ଲେହେଙ୍ଗା ଭାଇରାଲ

କାହିଁ କେଉଁ କାଳରୁ ଭାରତୀୟ ବଧୂ ଲାଲ କିମ୍ବା ମେରୁନ୍‌ ରଙ୍ଗର ଲେହେଙ୍ଗା କିମ୍ବା ଶାଢ଼ି ପିନ୍ଧି ବିବାହ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଫ୍ୟାଶନ୍‌ର ଏହି ଦୌଡ଼ରେ ଏବେ କିଛିଟା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଉଛି। ଏବେ ନବବଧୂ ରଙ୍ଗ ସହିତ ଏକ୍ସପେରିମେଣ୍ଟ କରି ପିଙ୍କ୍‌ ଏବଂ କମଳା ରଙ୍ଗକୁ ନିଜ ବାହାଘର ଲେହେଙ୍ଗା କିମ୍ବା ଶାଢ଼ି ପିନ୍ଧୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ସେହିପରି ଭାରତର ପଡ଼ୋଶୀ ଦେଶ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅଧିକାଂଶ ବଧୂ ନିଜ ନିକାହରେ ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଲେହେଙ୍ଗା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ଏବେ କ୍ରୀମ୍‌ ରଙ୍ଗର ଲେହେଙ୍ଗାର ପ୍ରଚଳନ ବଢ଼ିଛି। ଏଠାରେ ଏମିତି ଜଣେ ପାକିସ୍ତାନୀ ବଧୂଙ୍କ ଲେହେଙ୍ଗାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚ ଚାଲିଛି। ସେ ନିଜ ବାହାଘରରେ ଗ୍ରୀନ୍‌ ରଙ୍ଗର ଲେହେଙ୍ଗା ପିନ୍ଧିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ


କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର

ଜନମତ

କୁଳଭୂଷଣ ଯାଦବଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସହ ପାକିସ୍ତାନ ଅମାନବୀୟ ଆଚରଣ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି ଏବଂ ଏହାକୁ ଘୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ କୁଟନୈତିକ ଚାଲ୍‌ ଖେଳି ଚାଲିଛି। ଏଥିରେ ଆପଣ ଏକ ମତ ତ!