Pratinidhi Odia

ଅପରାଧ

ସେକ୍ସ ସିଡି ଜାଲରେ ଫସିଲେ ସରକାର, ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓରେ

ଛତିଶଗଡ଼ର ଜଣେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓରେ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଥମି ନ ଥିବା ବେଳେ ଅଶ୍ଳୀଳ ସିଡି ବଜାରରେ ଆଉ ତିନିଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାମ ରାଜନୀତିରେ ଝାଞ୍ଜି ବୁହାଇଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା ବ୍ଲୁ ସିଡି ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରୁଥିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ ସିଡିରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ସୂଚନା ପାଇ ନିଜର ଆଖି ଓ କାନକୁ ଖୋଲା ରଖିଛି। ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ସିଡି ବଜାରରେ ଯାଞ୍ଚ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନେଇ ଶୁଣାଯାଉଛି। ପ୍ରଥମ ସିଡିକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଥମି ନ ଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ସିଡି ଆସୁଥିବା ଖବରରେ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଚମକି ଯାଇଛି। ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶ ମୁଣତଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି ନେଇ ବିରୋଧୀଦଳ ସଦସ୍ୟମାନେ ସଡ଼କ ଉପରକୁ ଓହ୍ଲାଇ ଆସିବା ଘଟଣା ଖବରକାଗଜର ଶିରୋନାମା ମଣ୍ଡନ କରିଛି।

ଦୋଷୀଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିରହିବାର ଅଧିକାର ଦିଆ ନ ଯାଉ: ଭୋପାଳ
ଅମାନବୀୟ କାଣ୍ଡ: ପୋଲିସ ସାମ୍ନାରେ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କୁ

ମୁମ୍ବାଇ ନିକଟ ଠାଣେରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଏକ ଗଛରେ ଓଲଟା ଟଙ୍ଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଅତି ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବରେ କିଛି ଲୋକ ଠେଙ୍ଗା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଧାରୁଆ ଅସ୍ତ୍ରରେ ପିଟି ଚାଲିଥିଲେ। ଏମିତି ନିର୍ଦ୍ଦୟ ଭାବେ ପିଟୁଥିଲେ ଯେ ଯେପରିକି ତାର ଜୀବନ ନ ରହେ। ହତ୍ୟାର ଏଭଳି ଭୟଙ୍କର ଦୃଶ୍ୟ ସଂଯୋଜିତ ଏକ ଭିଡିଓ ସାମନାକୁ ଆସିଛି। ସବୁଠୁ ଜଘନ୍ୟ ଘଟଣା ହେଉଛି ଯେ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କୁ ଏକାଧିକ ଲୋକ ହାତଗୋଡ଼ ବାନ୍ଧି ଓଲଟା ଗଛରେ ଓହଳାଇ ପିଟି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦୁଇଜଣ ପୋଲିସ ନୀରବରେ ଠିଆହୋଇ ଏଭଳି ଦୃଶ୍ୟକୁ ଉପଭୋଗ କରିଚାଲିଥିଲେ। ଦୁଇଜଣ କନଷ୍ଟେବଲ ଆଙ୍ଗୁଠି ବି ଉଠାଇ ରୋକିବାର ସାମାନ୍ୟ ପ୍ରୟାସ କରି ନ ଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ମାଡ଼ ଖାଉଥିବା ଲୋକଟିର ହାତଗୋଡ଼ ବନ୍ଦ ନ ହେବା ଯାଏ ଏଭଳି ମାଡ଼ମରା ଚାଲିଥିଲା।



ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ପହଡ଼ ଖୋଲା ଦର୍ଶନ

କରେନ୍ସି କନଭର୍ଟର


ଜନମତ

ଚଳିତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିବର୍ବାଚନରେ ରାଜନୈତିକ ଦଳଗୁଡ଼ିକର ବେଲଗାମ ଖର୍ଚ୍ଚ ଉପରେ ବିମୁଦ୍ରାୟନ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇ ପାରିଛି କି?